Gmail z większą ilością AI - posłuży do wyszukiwania maili

Nowe algorytmy sztucznej inteligencji zintegrowane z pocztą Gmail mają ułatwić zapanowanie nad skrzynką odbiorczą.

Google poinformowało o kolejnym wdrożeniu sztucznej inteligencji. Tym razem SI trafi do jednego z flagowych produktów wyszukiwarkowego giganta, a więc poczty elektronicznej Gmail.

Aplikacja kliencka Gmail
Źródło: blog.google

Aplikacja kliencka Gmail

Źródło: blog.google

Najnowsze wersje aplikacji Gmail otrzymały dodatkowe algorytmy sztucznej inteligencji połączone z uczeniem maszynowym, których zadaniem jest poprawienie wyników wyszukiwania w aplikacji mobilnej oraz ułatwienie porządkowania wiadomości e-mail w skrzynce odbiorczej.

Zobacz również:

  • Chatbot Bard wkroczył do Europy
  • ChatGPT z pierwszym spadkiem statystyk od debiutu
  • AI przyspieszy procesy w bankowości korporacyjnej

Sztuczna inteligencja wyszukuje wiadomości poprzez wyszukiwane hasło, powiązanie z innymi wiadomościami, datę wysłania/odebrania wiadomości oraz inne, dynamicznie dobierane czynniki, które mają pozwolić zwiększyć dokładność i wyświetlić jakościowe wyniki wyszukiwania na pierwszych miejscach.

Funkcja jest już dostępna dla użytkowników poczty Gmail, którzy korzystają z aplikacji mobilnych na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida, iOS oraz iPadOS. Google nie informuje czy oraz kiedy rozwiązanie zostanie zintegrowane z aplikacją webową na komputery oraz inne urządzenia.

Użytkownicy Gmaila od lat mogą korzystać z funkcji zasilanych sztuczną inteligencją. Flagowym rozwiązaniem opartym na tej technologii jest Smart Replay - usługa inteligentnego odpowiadania na wiadomości z wykorzystaniem dostarczanych przez Google szablonów.

W ostatnich miesiącach Google promuje bardziej zaawansowaną, generatywną sztuczną inteligencję jako sposób tworzenia wiadomości e-mail.

Na przestrzeni najbliższych tygodni możemy spodziewać się wdrożenia kolejnych nowości od Google związanych ze sztuczną inteligencją oraz powiązanych z autorskim rywalem dla ChatGPT, a więc Google Bard.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200