Gmail z nowym interfejsem

Google zaprojektował dla webowej, desktopowej aplikacji pocztowej Gmail nowy interfejs i zapowiada, że zademonstruje go użytkownikom w ciągu kilku najbliższych tygodni. Przebudowany interfejs oferuje kilka dodatkowych oraz ulepszonych funkcji, takich jak łatwiejszy dostęp do innych aplikacji Google czy generowanie inteligentnych odpowiedzi.

Konto Gmail (chodzi o grafikę) będzie też mieć zupełnie nowy wygląd. Google powiadomił już administratorów zarządzających pakietem G Suite o nowościach wprowadzonych do webowego interfejsu Gmail i o tym, że już wkrótce będą się mogli z nimi bliżej zapoznać użytkownicy zarejestrowani w programie Early Access.

Największa zmiana dotyczy sposobu w jaki użytkownicy będą się komunikować z poziomu interfejsu wyświetlanego przez Gmail z innymi aplikacje firmy Google, takimi jak Calendar (Kalendarz). I tak podczas tworzenia nowej wiadomości użytkownik będzie mógł np. szybko podejrzeć Kalendarz bez konieczności przełączania się między jednym i drugim programem, tak jak ma to miejsce obecnie.

Zobacz również:

W oknie Compose Email (Utwórz) pojawi się nowa opcja: Smart Reply. Znają ją dobrze użytkownicy mobilnych wersji aplikacji (Android i iOS), do których została wprowadzona w zeszłym roku. Teraz pojawi się również w desktopowej wersji tego oprogramowania. Opcja ta pracuje inteligentnie. Oznacza to, że analizuje treść wiadomości i proponuje użytkownikowi wstawienie jednej z wcześniej opracowanych odpowiedzi.

Dla tych użytkowników, którzy nie lubią zmian, mamy również dobrą wiadomość. Google nie narzuci im nowego interfejsu, ale zaproponuje wybranie jednego z trzech gotowych szablonów, z których jeden (Compact) wygląda identycznie jak ten stosowany obecnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200