Gmail wspiera nowe, podręczne menu Ustawienia

Google sprawił dwóm miliardom użytkowników jego flagowej usługi pocztowej (chodzi oczywiście o Gmail) miłą niespodziankę. Opracował nowe, jak to określił podręczne menu Ustawienia, które pozwala użytkownikowi bardzo szybko i sprawnie konfigurować tę usługę, wybierając odpowiadający mu układ, motyw czy inną opcję ułatwiającą zadanie zarządzania usługą.

Główną zaletą tego menu jest to, że pozwala użytkownikowi Gmaila zobaczyć od razu – to znaczy w czasie rzeczywistym - jak wyglądają wybrane przez niego zmiany, zanim ostatecznie zaakceptuje je.

Aby to zrobić należy kliknąć ikonę Ustawienia (wizerunek zębatego koła widoczny na górze po prawej stronie okienka) i następnie wybrać odpowiadające nam ustawienie, a więc interfejs, układ skrzynek, motyw czy inne opcję oferowane przez to menu. Wybrane zmiany są wtedy od razu wyświetlane obok bieżącej skrzynki odbiorczej.

Zobacz również:

Firma zaczęła wdrażać nowe menu na początku tego tygodnia, dostarczając je użytkownikom pakietu G Suite oraz użytkownikom kont konsumenckich. Operacja to może trochę potrwać, zanim dotrze do wszystkim użytkowników tej pocztowej usługi. Dlatego wszyscy ci, którzy nie dostrzegli jeszcze tej zmiany, powinni się uzbroić w cierpliwość. Dotrze ona do nich na pewno w ciągu kilku najbliższych dni.


TOP 200