Gmail oferuje nowe możliwości

Korporacja ma nową propozycję dla deweloperów. Opracowała mechanizm noszący nazwę Add-on, który pozwoli im integrować zewnętrzne (w tym opracowane przez siebie) rozwiązania i usługi z aplikacją pocztową Gmail.

Deweloperzy mogą to robić za pomocą opracowanego przez Google skryptowego języka Apps Script. Mogą wtedy zintegrować zewnętrzny kod z webową usługą Gmail, jak również ze wspierającymi tę usługę programami uruchamianymi na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Android i iOS.

Dzięki temu rozwiązaniu deweloper może zintegrować wtedy np. z oprogramowaniem Gmail zewnętrzną usługę QuickBooks w taki sposób, aby użytkownik mógł wysyłać przygotowane przez program QuickBooks faktury bezpośrednio z aplikacji Gmail.

Zobacz również:

  • Zefiryn Tora CIO Roku 2019!
  • Google wprowadza do G Suite technologię AI
  • Ciemny motyw pracy wkroczył do aplikacji Gmail uruchamianych na smartfonach Android i iOS
  • Warto przypomnieć, że Google opracował wcześniej podobny mechanizm Add-ons dla swoich aplikacji Docs (procesor tekstu) i Sheets (arkusz kalkulacyjny). Korporacja uruchomiła specjalną stronę, na której zainteresowani tym rozwiązaniem użytkownicy mogą znaleźć więcej informacji o tym, jak integrować zewnętrzne aplikacje z usługą Gmail.


    TOP 200