Główni producenci telefonów komórkowych będą współpracować w zakresie handlu bezprzewodowego

Motorola, Ericsson i Nokia postanowiły stworzyć otwarty branżowy standard bezpiecznych transakcji bezprzewodowych.

Motorola, Ericsson oraz Nokia będą współpracowały nad stworzeniem otwartej branżowej architektury umożliwiającej przeprowadzanie bezpiecznych bezprzewodowych transakcji elektronicznych.

W ramach inicjatywy zapowiedziano opracowanie technologii Mobile Electronics Transactions (MET), bazującej na czterech obowiązujących otwartych rozwiązaniach technologicznych. Standard WAP będzie w niej stosowany do uzyskania dostępu do Internetu, a do określania zastosowanych rozwiązań bezpieczeństwa używany będzie Wireless Identity Module (WIM). Zastosowanie znajdzie także architektura bezprzewodowego klucza publicznego PKI, jak również technologia Bluetooth, pełniąca rolę standardu do komunikacji lokalnej. Działania MET mają również doprowadzić do stworzenia nowych standardów.

Początkowo MET skupi swoją uwagę na technologii GSM, nie wykluczone jest jednak objęcie standaryzacją innych rozwiązań, takich jak iDEN (Integrated Dispatch Enhanced Netwrok) oraz CDMA (Code Division Multiple Access).

Przedstawiciele koncernów liczą, że pierwsze standardy MET powinny pojawić się wkrótce po upowszechnieniu się technologii bezpieczeństwa WIM, a więc prawdopodobnie już w przyszłym roku. Szczegóły techniczne oraz informacje dotyczące współpracy firm powinny się pojawić na ich stronach WWW do końca maja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200