Głosowa nawigacja po WWW

Firma Wind Telecom wprowadziła na rynek nowy produkt z rodziny Contactis –NaviVoice. Aplikacja ta jest przeglądarką głosową języka VoiceXML.

Firma Wind Telecom wprowadziła na rynek nowy produkt z rodziny Contactis –NaviVoice. Aplikacja ta jest przeglądarką głosową języka VoiceXML. Dzięki współpracy z Philips Speech Processing jest to rozwiązanie przystosowane do obsługi języka polskiego.

Przeglądarki głosowe języka VoiceXML są wykorzystywane do budowy informacyjnych serwisów głosowych udostępnianych abonentom telefonicznych sieci stacjonarnych i komórkowych. Typowym przykładem zastosowania mogą być portale internetowe, które dzięki technologii VoiceXML udostępniają przez telefon informacje biznesowe, takie jak kursy akcji itp.

Zasadniczą zaletą języka VoiceXML jest prosta składnia oraz możliwość stosowania języków skryptowych i technologii dostępu do baz danych - tych samych, które są stosowane do budowy serwisów webowych. Nawigowanie po portalu głosowym odbywa się za pomocą głosu lub kodów DTMF. Z kolei informacje dostępne w portalu są przetwarzane na postać głosową za pomocą technologii TTS (Text To Speech). Oprócz portali głosowych Contactis NaviVoice może być stosowany wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba zautomatyzowania obsługi dużej liczby połączeń telefonicznych.

Wind Telecom jest producentem oprogramowania dla rozwiązań CTI w Polsce. Głównym produktem firmy jest system Contactis, zapewniający zestaw funkcji dla centrum obsługi kontaktów (Contact Center) z automatycznym kolejkowaniem i dystrybucją rozmów telefonicznych (ACD – Automatic Call Distribution), prowadzeniem interaktywnego dialogu z klientem (IVR – Interactive Voice Response) za pomocą kodów DTMF i technologii rozpoznawania mowy (ASR – Automatic Speech Recognition) dostosowanej do specyfiki języka polskiego, oraz systemem prowadzenia statystyk i raportowania.

Więcej informacji: www.wind.pl/.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200