Głos z danymi w spedycji

Operator telekomunikacyjny Energis Polska rozpoczął wdrażanie w firmie transportowo-spedycyjnej Röhlig Polska systemu komunikacyjnego IP Solution, integrującego transmisję głosu z danymi.

Wdrażany przez Energis Polska system z grupy IP Solutions jest oparty na protokole IP i wykorzystuje technologię MPLS do tworzenia sieci rozległej WAN między odległymi oddziałami firmy. Dzięki niej firma spedycyjna Röhlig Polska otrzyma usługę umożliwiającą transmisję głosu i danych między wszystkimi własnymi filiami. Pracownicy firmy Röhlig będą mieli bezpośredni dostęp do firmowych zasobów informacji, a wdrożenie usługi WEB Access pozwoli im na korzystanie z usług internetowych.

Budowa jednolitej sieci rozległej IP – integrującej transmisję głosu oraz danych dla oddziałów firmy Röhlig Polska – stała się niezbędna ze względu na charakter świadczonych przez firmę usług w zakresie spedycji międzynarodowej (transport lotniczy, morski i drogowy wraz z odprawami celnymi) oraz szeroko pojętych usług logistycznych (magazynowanie, dystrybucja, usługi dodane).

Zobacz również:

  • Rynek smartfonów przeżywa regres

Do jej tworzenia wykorzystano technologię MPLS (MultiProtocol Label Switching), rozszerzającą bazową sieć IP i podnoszącą bezpieczeństwo transportu danych oraz możliwość skalowania przez Internet. Ze względu na specyfikę firmy spedycyjnej, która przekazuje informacje głównie telefonicznie, takie rozwiązanie staje się potrzebne do optymalizacji kosztów funkcjonowania firmy transportowej.

W ramach realizowanego projektu, Energis przygotuje architekturę sieci WAN i zajmie się implementacją usług IP MPLS, WEB Access i kolokacją serwera FireWall. System zarządzany bezpośrednio przez pracowników Röhliga, będzie umiejscowiony w Centrum Danych Energis Polska. Zakończenie wdrożenia i oddanie sieci do użytku są zaplanowane na styczeń 2004 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200