GlobeTrotter - Linux na USB

W ofercie MandrakeSoft znalazł się zewnętrzny dysk twardy o pojemności 40 GB, który pozwala obcować z dystrybucją Mandrake Linux 10.0 bez potrzeby dokonywania jakichkolwiek modyfikacji czy instalowania systemu.

GlobeTrotter - Linux na USB

GlobeTrotter - twardy dysk z dystrybucją Linux Mandrake 10.0

Produkt o nazwie GlobeTrotter to przenośny, zewnętrzny dysk twardy o pojemności 40 GB, z zainstalowaną dystrybucją Mandrake Linux 10.0. Po podłączeniu do portu USB i wykonaniu procedury startowej, zamienić on może naszą maszynę w biurkowy komputer z systemem Linux, bez potrzeby dokonywania jakichkolwiek instalacji na dysku twardym. Jak mówią przedstawiciele MandrakeSoft, Globetrotter jest rozszerzeniem koncepcji zastosowanej w MandrakeMove - dystrybucji systemu umieszczonej na płycie CD, która również nie wymagała instalowania żadnych komponentów na dysku twardym.

Nośnik danych dla Globetrottera dostarczyła firma LaCie. W zestawie znajduje się również nośnik miniCD, przeznaczony dla komputerów, które nie posiadają możliwości wykonywania procedury startowej z dysków podłączonych do portu USB. Koszt GlobeTrottera to 219 USD.

Zobacz również:

  • Nowe dyski do serwerów trafiają na rynek - mają 22 TB pojemności

Więcej informacji: MandrakeSoft

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200