Globalny SAN Compaqa

Firma zaprezentowała międzykontynentalną sieć Storage Area Network, opartą na technologii Fibre Channel over IP.

Compaq poinformował o uruchomieniu pierwszej na świecie międzykontynentalnej sieci SAN, opartej na technologii Fibre Channel over IP (FCIP) i wykorzystującej rozwiązania różnych producentów. W stworzonym przez firmę ośrodku Enterprise Storage Center w Holandii zainstalowano rozwiązania pamięci masowych spinające trzy oddzielne sieci SAN, znajdujące się w Australii, Ameryce i Europie. Do budowy sieci zastosowano m.in. routery UltraNet Edge Storage dostarczone przez firmę CNT (partner Compaqa w realizacji projektów SAN).

Przedstawiciele Compaqa poinformowali, iż wdrożenie i prezentacja rozwiązania stanowią kolejny krok w kierunku rozwoju, przyjętej przez firmę, strategii Enterprise Storage Area Network Architecture 2 (ENSA-2). Zakłada ona dynamiczny rozwój technologii dla globalnych, heterogenicznych sieci pamięci masowych, połączonych za pomocą sieci IP.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Co warto wiedzieć o standardzie WPA3

Według analizy Gartner Dataquest, rozwiązania dostarczone przez firmę Compaq stanowiły w 2000 r. 26% całego rynku Fibre Channel SAN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200