Globalne biuro projektowe

Reality Link uzupełnia wymianę danych CAD o funkcje wideokonferencyjne.

Reality Link uzupełnia wymianę danych CAD o funkcje wideokonferencyjne.

Cadcentre jest angielską firmą z siedzibą w Cambridge, która ma obecnie tylko jedną instalację systemu projektowego w Polsce - w firmie PROZAP. Nick Dunlop, dyrektor ds. sprzedaży produktów Cadcentre, zapowiada, że w br. firma zamierza rozpocząć aktywną promocję swojej oferty w naszym kraju.

Cadcentre rozszerzył możliwości oferowanych systemów do zarządzania projektami o moduł Reality Link, który pozwala na obsługę wideokonferencyjnych połączeń między odległymi zespołami projektantów, inżynierów lub menedżerów przy wykorzystaniu Internetu. Reality Link może pracować pod Windows NT lub Unix. Oprogramowanie wymaga zainstalowania programu Cadcentre Review Reality oraz dostępności telefonicznych linii ISDN do efektywnej transmisji danych, sygnałów audio i wideo.

Reality Link współpracuje z pakietami PDMS (Plant Design Management System) lub PEGS (Project EngineerinG System) oraz HyperPlant. Ten ostatni program jest przeznaczony do obsługi wymiany danych, dotyczących projektów i procesów technologicznych, które znajdują się w bazach systemów CAD, a przy wykorzystaniu modułu Review Reality pozwala na przekształcenie 2-wymiarowych rysunków w 3-wymiarowe wizualizacje, które można interaktywnie przeglądać.

Systemy Cadcentre są wykorzystywane przede wszystkim przez duże firmy i korporacje, mające różne zespoły projektowe, znajdujące się w odległych miejscach. Oprogramowanie to jest wykorzystywane m.in. przez ABB, Brown & Root, Du Pont, Kawasaki Heavy Industries, Merck, Mitsubishi Group i Shell.

Bliższe informacje o systemach Cadcentre są dostępne w Internecie pod adresem: http://www.cadcentre.co.uk


TOP 200