GlobalFoundries oskarża IBM o kradzież własności intelektualnych

GlobalFoundries (znany producent półprzewodników) złożył w zeszłym tygodniu do sądu pozew przeciwko korporacji IBM, oskarżając ją o przekazanie jej tajemnic handlowych i własności intelektualnych innym firmom, do czego nie miała prawa.

Pozew został złożony do sądu federalnego Nowego Jorku. Własności intelektualne należące do GlobalFoundries miały zostać przekazane takim firmom, jak Intel oraz japońskie, mocno wspierane przez rząd tego kraju, konsorcjum Rapidus. Zrzesza ono szereg dużych firm technologiczny, wśród których znajduje się Sony i NEC. Konsorcjum to ma dla Japonii strategiczne znaczenie i pełni rolę swego rodzaju symbolu pokazującego wzorową współpracę amerykańskiego i japońskiego przemysłu elektronicznego.

Pozew ma dla GlobalFoundries istotne znaczenie, ponieważ konsorcjum Rapidus współpracuje obecnie ściśle z IBM nad uruchomieniem produkcji układów scalonych wytwarzanych przy użyciu technologii 2 nanometrów. W skardze stwierdzono, że GlobalFoundries i IBM pracowały wspólnie przez wiele lat nad technologiami wytwarzania układów scalonych, a wyłączne prawo do licencjonowania i ujawniania tych technologii zostało sprzedane w 2015 roku firmie GlobalFoundries.

Zobacz również:

  • Przyszłość to multicloud. Wnioski z Cisco 2023 Global Networking Trends Report
  • Ataki ransomware nadal są popularne
  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy

Jak dotąd nie ujawniono, jakie konkretnie tajemnicEy technologiczne IBM ujawnił innym firmom, ale mówi się o technologiach opracowanych swego czasu przez dział elektroniki należący do GlobalFoudries. Firma domaga się teraz rekompensaty i odszkodowania, a także zakazania IBM dalszego udostępniania tych tajemnic innym podmiotom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200