Global TeleSystems poszerza działalność w Europie

Nowe usługi Dedicated Internet Access, oferowane równiez w Polsce, przeznaczone są głównie dla dużych przedsiębiorstw. Firma zamierza też zwiększyć przepustowość swojej sieci światłowodowej.

Global TeleSystems Group (GTS), dostawca szerokopasmowych usług internetowych na terenie Europy i strategiczny inwestor Internet Partners, wprowadził do oferty w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Belgii i na Ukrainie szybkie usługi dostępowe Dedicated Internet Access (DIA). Od pewnego czasu usługi te są już dostępne w Polsce, Czechach, Rosji, na Słowacji oraz Węgrzech. Do końca tego roku mają one być także zaoferowane w Holandii, Szwecji, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii, Danii i we Włoszech. Jak twierdzą przedstawiciele GTS, jest to pierwszy z serii produktów wykorzystujących protokół IP, jakie mają zostać wprowadzone na rynek w najbliższych tygodniach.

Usługi DIA, bazujące na transmisji szerokopasmowej, przeznaczone są głównie dla dużych przedsiębiorstw, które prowadzą działalność elektroniczną. Oferta składa się z prywatnych sieci wirtualnych (VPN), usług intranetowych i ekstranetowych, łączności typu business-to-business oraz biznesowych aplikacji internetowych.

GTS zamierza również zwiększyć przepustowość głównego szkieletu swojej sieci Ebone do 70 Tb/s, w ramach planowanej na ten rok inwestycji w wysokości 500 mln USD. GTS obejmuje obecnie swoją siecią światłowodową 28 miast w 11 krajach Europy, a do końca tego roku ma ich być 50.

W Polsce GTS od 1998 r. jest inwestorem strategicznym w Pronet Communications oferującym usługi międzynarodowej transmisji danych za pośrednictwem sieci Ebone. W zeszłym roku firma zainwestowała też w Atom SA i Internet Technologies SA, co doprowadziło do powstania firmy Internet Partners.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200