GitHub uruchomił usługę Package Registry

GitHub wprowadził do oferty nową usługę noszącą nazwę GitHub Package Registry. Pozwala ona deweloperom publikować razem z udostępnianymi przez nich w tym repozytorium kodami źródłowymi również swoje prywatne lub publiczne pakiety.

Narzędzie GitHub Package Registry jest na razie udostępniane ograniczonej liczbie użytkowników korzystających z wersji beta usługi GitHub, a oferowana przez nie usługa pobierania pakietów jest obsługiwana przez globalną usługę sieciową GitHub/CDN (Content Delivery Network). Pakiety mogą być hostowane w postaci zasobów prywatnych lub publicznych i używane do prezentowania zależności między obiektami.

Dzięki ścisłemu zintegrowaniu usługi z repozytorium GitHub użytkownik może nią zarządzać z poziomu znanego mu dobrze globalnego interfejsu tego rozwiązania. Może on wtedy szybko odnajdywać w niej interesujące go publiczne pakiety przechowywane w repozytorium lub prywatne pakiety będące w gestii innych użytkowników.

Zobacz również:

  • Google Maps: funkcja prędkościomierza zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom urządzeń iOS

GitHub Package Registry wspiera takie narzędzia zarządzania pakietami, jak NPM, Maven i NuGet, jak również obrazy Docker. Ważne jest przy tym to, że użytkownik może w jednym rejestrze przechowywać wiele typów pakietów. Może przeglądać ich treść, jak również pobierać dane statystyczne i całą historię wersji projektów. GitHub dodaje do każdej wersji pakietu metadane, w tym linki do dewelopera, do repozytorium, tagi wersji oraz dane.

Użytkownicy mogą się rejestrować w wersji beta usługi GitHub Package Registry tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200