GitHub testuje ulepszony mechanizm wyszukiwania kodu

Popularna witryna deweloperska zaprezentowała testową wersję gruntowanie zmodyfikowanego mechanizmu do wyszukiwania kodu, w tym funkcję pozwalającą na precyzyjne nawigowanie po kodzie napisanym w języku Python.

Źródło: Dean Mitchell/Getty Image

GitHub udostępnił nowe funkcje nawigacji po kodzie w zakładce “files changed” (zmienione pliki), która jest zawsze dostępna. Wcześniej zakładka była dostępna tylko podczas przeglądania plików w przeglądarce kodu GitHub. Kliknięcie odniesienia lub definicji przeniesie programistę do przeglądarki kodu dla głównej gałęzi żądania ściągnięcia, dając lepszy wgląd we wpływ zmian.

Wśród ulepszeń jest też nowa wyszukiwarka kodu wbudowana w Rust, zorientowana na odnajdywanie określonych fragmentów kodu i szybkość działania. W wersji zapoznawczej indeks wyszukiwania obejmuje ponad pięć milionów najpopularniejszych repozytoriów publicznych, jak również prywatnych, o ile deweloper ma do nich dostęp.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia CMS?
  • Kwestie open source dla sztucznej inteligencji należy przemyśleć ponownie

Wśród opcji oferowanych przez funkcję podglądu kodu znajdują się między innymi takie pozycje, jak:

1. Tzw. „inteligentne” rankingi i indeks zoptymalizowany pod kątem kodu.

2. Mechanizm wyszukujący dokładny ciąg, razem z obsługą dopasowań podciągów i znaków specjalnych.

3. Wyszukiwanie zakresu z kwalifikatorami org:code lub repo:code, wspierające mechanizm sugestii polegający na automatycznym uzupełniania wyrażenia znajdującego się w polu wyszukiwania.

Precyzyjna nawigacja po kodzie napisanym w języku Python jest obsługiwana przez nową strukturę skumulowanych wykresów, która pozwala określić deweloperowi do której konkretnej definicji odnosi się każde odwołanie, bez konieczności podawania dodatkowej konfiguracji wymaganej przez repozytorium.

GitHub zapowiada, że po pozytywnym zaopiniowaniu zmodyfikowanego mechanizmu wyszukiwania kodu, zostanie on zintegrowany na stałe z całym deweloperskim środowiskiem GitHub.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200