GitHub oferuje deweloperom nowy, bezpłatny plan działania

GitHub (hostingowy serwis internetowy przeznaczony dla projektów programistycznych) poszerza ofertę i informuje, że z usług prywatnych repozytoriów obsługiwanych przez ten serwis mogą obecnie korzystać bezpłatnie wszyscy, również grupy deweloperów składające się z dowolnej liczy osób.

W ramach nowego bezpłatnego planu GitHub Free grupa deweloperów może posiadać dowolną liczbę publicznych lub prywatnych repozytoriów oraz ma do dyspozycji każdego miesiąca dysk o wielkości 500 MB, na którym może magazynować prywatne repozytoria.

Specyfika nowego, bezpłatnego planu GitHub, obejmuje takie pozycje:

GitHub Free. Plan wprowadzony w styczniu 2019 roku, pozwalający deweloperom korzystać z nieograniczonej liczby prywatnych i publicznych repozytoriów. Jego użytkownicy mają zapewnione wsparcie całej społeczności deweloperów mających konta GitHub.

Zobacz również:

  • Osoby poszukujące pracy sięgają coraz częściej po technologię deepfake
  • Copilot pomoże programistom tworzyć aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję

Podmioty korzystające z usługi Team for Open Source, mają teraz do dyspozycji wspomniany wcześniej plan GitHub Free.

Indywidualny deweloperzy korzystający z planu GitHub Free nie mają żadnych ograniczeń dotyczących liczby współpracowników.

W przypadku prywatnych repozytoriów plan GitHub Team akceptuje do 3 tys. aktualizacji Actions miesięcznie.

Jednak nie wszystkie oferowane przez GitHub usługi będą bezpłatne. Grupy deweloperów korzystających z zaawansowanych funkcji i możliwości (chodzi o właścicieli kodu lub korzystających a opcji SAML single sign-on), muszą korzystać a płatnego, korporacyjnego planu. Również spersonalizowane wsparcie GitHub oferuje za dodatkową opłatą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200