Gimnazjaliści rozpoczęli zmagania na Olimpiadzie Informatycznej

Rozpoczął się pierwszy etap V Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Po raz pierwszy uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w zawodach drużynowych lub indywidualnych. Na przesłanie rozwiązanych zadań uczniowie mają czas do 7 lutego. Najlepszych czeka etap okręgowy i ogólnopolski.

Zawody indywidualne I stopnia mają charakter otwarty i polegają na samodzielnym rozwiązywaniu zadań i nadesłaniu rozwiązań poprzez System Informatyczny Olimpiady lub pocztą tradycyjną. Natomiast organizowane po raz pierwszy zawody drużynowe rozpoczął cykl rund treningowych przygotowujących uczestników do zmagań eliminacyjnych na poziomie szkoły i powiatu.

Olimpiada Informatyczna jest corocznym trójstopniowym konkursem przeznaczonym dla uczniów szkół gimnazjalnych, realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizatorem V OIG jest Stowarzyszenie Talent - partner Ministerstwa Edukacji Narodowej, współorganizatorem miasto Gdynia, zaś opiekę merytoryczną nad zawodami sprawuje Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Dotychczas w Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów wzięło udział ponad 1000 uczniów.

Czytaj także:

XVIII Olimpiada Informatyczna: IT staje się specjalnością młodych Polaków

Co mogą osiągnąć uczestnicy olimpiad informatycznych

Kolejne konkursy dla młodych informatyków

Anna Piekarska zwyciężyła w XVII Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200