Gigant na informatycznych nogach

Zastosowanie G.O.L.D. umożliwiało również nawiązanie ściślejszej współpracy z dostawcami poprzez elektroniczną wymianę danych (EDI). Géant jest pierwszą siecią w Polsce, która wybranym dostawcom udostępnia dane o stanie magazynów, współpracując z nimi na zasadach VMI (Vendor Managed Inventory). Dzięki wyeliminowaniu zamówień po stronie Géanta i przerzuceniu odpowiedzialności za dostępność produktów na dostawcę, reakcja na zmiany popytu jest szybsza. Nowością jest również G.O.L.D. Alerts, mechanizm informowania o zdarzeniach, takich jak niebezpieczny spadek stanów magazynowych. Informacja o tego rodzaju zdarzeniu jest natychmiast wysyłana do odpowiedzialnego za kontrolę stanów magazynowych pracownika pocztą elektroniczną czy poprzez komunikat SMS, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiego dokonania np. zakupów interwencyjnych.

Moduły systemu G.O.L.D. wykorzystywane przez Géant Polska
  • G.o.l.d. Central

    System scentralizowanego zarządzania zakupami u dostawców. Umożliwia jednoczesne sterowanie i kontrolę przepływu zapasów i zmian stanów magazynowych, polityki cenowej, zamówień klientów i związanych z nimi zakupów u dostawców, operacji dotyczących fakturowania, harmonogramów płatności oraz zakresu i jakości asortymentu.

  • G.o.l.d. Stock

    System zarządzania magazynem centralnym, uwzględniający kontrolę wszystkich operacji magazynowych: od rozładunku i umieszczenia w magazynie, po skompletowanie zamówienia i wysyłkę. Uwzględnia optymalizację przepływów towarów w magazynie, kontrolę poziomu zapasów, zarządzanie wykorzystaniem poszczególnych rodzajów powierzchni magazynowej, kontrolę przemieszczania towarów w magazynie.

  • G.o.l.d. Shop Central

    System Back Office przeznaczony do obsługi zarządzanych centralnie punktów sprzedaży, będący uzupełnieniem systemu kasowego. Umożliwia m.in. analizę marży w podziale na poszczególne rodzaje produktów, a także zarządzanie zamówieniami, optymalizację planów uzupełniania towarów, kontrolę faktur, zarządzanie polityką cenową.

  • G.o.l.d. e-Retail

    System umożliwiający poprzez standardową przeglądarkę internetową dostęp do serwera aplikacji G.o.l.d., na którym wszystkie operacje wykonywane są poprzez aplety Javy umieszczone na stacji roboczej klienta.

  • G.o.l.d. Forecast (wdrożenie w toku)

    Narzędzie wspierające podejmowanie decyzji w zakresie prognozowania sprzedaży w różnych perspektywach czasowych. Pozwala na tworzenie prognoz dla każdego punktu sprzedaży lub każdego rodzaju sprzedawanych towarów przy uwzględnieniu akcji promocyjnych. Na podstawie tak opracowanych prognoz możliwe jest ustalenie optymalnych harmonogramów uzupełniania towarów. Jednocześnie na podstawie informacji o budżecie danego punktu sprzedaży G.o.l.d. Forecast proponuje odpowiednie akcje promocyjne.

  • G.o.l.d. Radio (wdrożenie w toku)

    System umożliwiający kontrolę w czasie rzeczywistym procesów przemieszczania zapasów w magazynie przy wykorzystaniu terminali radiowych, zainstalowanych m.in. na wózkach widłowych i w dyspozytorni magazynu. Uwzględnia m.in. natychmiastową aktualizację pozycji towarów w magazynie oraz optymalizację przydziału kolejnych zadań operatorom.


  • TOP 200