Gigabitowe mediakonwertery ATI

Allied Telesyn wprowadza do sprzedaży dwa nowe mediakonwertery, którymi będzie można dokonywać połączeń z przełącznikami Gigabit Ethernet i ze szkieletem światłowodowym.

Allied Telesyn wprowadza do sprzedaży dwa nowe mediakonwertery, którymi będzie można dokonywać połączeń z przełącznikami Gigabit Ethernet i ze szkieletem światłowodowym. Zasięg 300 m, możliwy w miedzianym Gigabit Ethernecie, będzie można zwiększyć w ten sposób do 10 km.

Obydwa urządzenia przypominają wymiarami modem. Mają po dwa porty: 1000BaseT i 1000BaseSX lub 1000BaseLX. Urządzenie dokonuje konwersji miedzianego portu gigabitowego na jednomodowy lub wielomodowy port światłowodowy. Mediakonwertery są zasilane przez zewnętrzny zasilacz, ale mogą być umieszczane w 12-slotowym chassis dla mediakonwerterów firmy Allied Telesyn. W ten sposób z jednego źródła można zasilać wiele konwerterów.

Konwerter AT-MC1004 1000BaseT/1000BaseSX kosztuje ok. 700 USD. Z kolei za AT-MC1005/1, który dokonuje konwersji miedzianego portu gigabitowego na światłowodowy wielomodowy, płaci się 1500 USD.

Z badań firmy Dell'Oro wynika, że sprzedaż portów 1000BaseT przewyższyła między drugim a trzecim kwartałem 2001 sprzedaż portów światłowodowych Gigabit Ethernet. Miedziane porty stanowią jednak tylko 16% całego rynku przełączników gigabitowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200