GigaStor o pojemności 48 TB

Network Instruments zmodyfikował swoje rozwiązanie o nazwie GigaStor (urządzenie do zbierania danych z sieci LAN/WAN/SAN i następnie analizowania ich), które może obecnie przechowywać do 48 TB informacji o ruchu sieciowym.

O rozwiązaniu GigaStor pisaliśmy pierwszy raz rok temutemu. Nowe urządzenie może odczytywać dane przesyłane przez połączenie Ethernet 10 Gb/s pracujące w trybie pełnego dupleksu (lub przez wiele połączeń Gigabit Ethernet) z pełną szybkością przewidzianą dla tych technologii

Producent informuje, że w przypadku odczytywania pakietów transmitowanych przez pracujące z pełną szybkością połączenie Ethernet 10 Gb/s, urządzenie zapełni swoją pamięć o pojemności 48 TB w ciągu ok. pięciu godzin. Jednak większość użytkowników zbiera dane transmitowane przez wolniejsze połączenia Ethernet, dlatego czas ten jest wtedy dużo dłuższy.

Urządzenie GigaStor zawierające pamięć 16 TB i interfejs Ethernet 10 Gb/s kosztuje 118 tys. USD. Dostępne są też modele wyposażone w pamięć o pojemności 32 oraz 48 TB.


TOP 200