Giełda Coinbase przewiduje, że czeka nas rok metaversu, NFT i DeFi

Metaverse, NFT i DeFi to kierunki rozwoju w sektorze kryptowalut na rok 2022. Można powiedzieć, że to samo, co w 2021, ale w znacznie większym stopniu. Coinbase przewiduje też, że doczekamy się bardzo unowocześnionego blockchaina Ethereum.

Coinbase stawia prognozy na 2022 r. / Fot. Materiały własne

Coinbase stawia prognozy na 2022 r. / Fot. Materiały własne

Surojit Chatterjee, dyrektor ds. produktu w Coinbase, podzielił się przewidywaniami na 2022 r. Dotyczą one skalowalności Ethereum, metaversu, zdecentralizowanych finansów (DeFi), a także tokenów niewymiennych (NFT).

Zobacz: Ile kosztuje Pegasus

Zobacz również:

  • Usługi DeFi mogą zdefiniować na nowo kształt rynku finansowego
  • Chiny zbudują własny rynek NFT
  • Na rynku kryptowalut pojawił się nowy, silny gracz

Chatterjee uważa, że w tym roku w końcu doczekamy się skalowalnego Ethereum 2.0, a NFT staną się "kolejną ewolucją cyfrowej tożsamości i swojego rodzaju paszportu użytkowników do metawszechświata". Ekspert przekonuje, że stworzone przez użytkowników metaversy będą przyszłością sieci społecznościowych i to tam będziemy spędzać swój czas. Staną się one również zagrożeniem dla dzisiejszych, scentralizowanych sieci społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

Przedstawiciel Coinbase dodał, że marki zaczną aktywnie uczestniczyć w metaversie i NFT. "NFT i metaverse staną się nowym Instagramem dla marek. Firmy Web2 obudzą się i spróbują wejść do Web3 i metaverse już w tym roku. Wiele z nich prawdopodobnie stworzy jednak scentralizowane i zamknięte wersje sieciowe metaverse" - zauważa.

W tym roku czeka nas również dalszy rozwój sektora zdecentralizowanych pieniędzy, czyli DeFi. Tutaj dużą rolę odegrają instytucje finansowe, które według dyrektora Coinbase bardziej zaangażują się w ten segment. Pojawią się również nowe regulacje.

Zdaniem Chatterjee'a doczekamy się także zdecentralizowanych ubezpieczeń. Podkreśla on, że "pojawią się rentowne protokoły ubezpieczeniowe, gwarantujące zabezpieczenie funduszy użytkowników w DeFi".

Sprawdź: Jak wdrażać low-code

Na koniec ekspert Coinbase'a podkreślił, że Ethereum zyska o wiele lepszą skalowalność w tym roku. Jego zdaniem do sieci Web3 dołączy w tym roku ok. 100 mln nowych użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200