Getin ujawnia szczegóły wejścia na giełdę

Pod koniec kwietnia zostanie przeprowadzona publiczna subskrypcja akcji firmy. Giełdowy debiut spółki ma nastąpić najpóźniej do końca czerwca. Dzięki sprzedaży akcji Getin ma nadzieję pozyskać środki w wysokości 16-19 mln zł.

Wrocławska spółka Getin Service Provider już na początku roku poinformowała o swoich planach giełdowych. Firma zamierza wejść na giełdę najpóźniej do końca czerwca. W publicznej emisji spółka ma wyemitować 5300 tys. akcji w dwóch transzach - dla inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów indywidualnych. Getin zweryfikował swoje oczekiwania co do wielkości przychodów z emisji akcji. Początkowo zakładano, że przyniesie ona 35 mln zł, obecnie firma spodziewa się pozyskać ok. 16-19 mln zł. Cena akcji zawierać będzie się w przedziale 3 - 3,5 zł. Pieniądze uzyskane z emisji zostaną przeznaczone na rozwój platformy internetowej dla e-biznesu jaką firma buduje od sierpnia ubiegłego roku.

Getin Service Provider SA w 88% należy do grupy kapitałowej Europejskiego Funduszu Leasingowego. Spółka powstała w marcu 2000 r. z przekształcenia Getin sp. z o.o. Firma zajmuje się świadczeniem usług związanych z dostępem do Internetu, w ubiegłym roku uruchomiła internetową platformę umożliwiającą firmom wymianę handlową, reklamowanie się w sieci oraz udostępniającą serwisy doradcze dla małych i średnich przedsiębiorstw. Getin od początku działania firmy oferuje także usługi darmowych kont poczty elektronicznej. Firma utrzymuje, że korzysta z nich 75 tys. osób.

Zobacz również:


TOP 200