Getin: korekta prognoz finansowych

Zarząd firmy poinformował, że spółka osiągnie w tym roku stratę wynoszącą blisko 8,5 mln zł. Przychody ze sprzedaży zamiast 20 mln zł, wyniosą ok. 7,9 mln zł. Niekorzystny wynik finansowy zarząd spółki tłumaczy osłabieniem rynku kapitałowego, nakładami inwestycyjnymi i gorszą sytuacją ekonomiczną małych i średnich przedsiębiorstw, do których jest skierowana oferta firmy.

Getin Service Provider dokonał znaczących korekt prognoz finansowych. W tym roku firma spodziewa się straty sięgającej blisko 8,5 mln zł. Przychody spółki ze sprzedaży mają wynieść jedynie 7,9 mln zł. Poprzednio Getin liczył na osiągnięcie przychodów na poziomie 20 mln zł, co pozwoliłoby firmie na wypracowanie zysku netto.

Obniżenie prognoz zarząd spółki tłumaczy bessą na rynku kapitałowym. Z publicznej emisji akcji firma uzyskała jedynie połowę z zakładanych 36 mln zł. Według kierownictwa firmy, na wolniejsze tempo wzrostu przychodów miało również wpływ opóźnienie w rozbudowie kanałów dystrybucyjnych internetowej platformy Getinu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Niekorzystny wynik finansowy związany jest także z ponoszonymi przez spółkę nakładami inwestycyjnymi na rozwój produktów i reorganizację sieci sprzedaży.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Akcjonariusze firmy na ostatnim NWZA postanowili, że począwszy od września członkowie rady nadzorczej spółki nie będą otrzymywali miesięcznego wynagrodzenia ryczałtowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200