Geniusz OLAP

Hummingbird Genio integruje hurtownie danych i aplikacje analityczne OLAP w jeden portal dostępu do danych.

Hummingbird Genio integruje hurtownie danych i aplikacje analityczne OLAP w jeden portal dostępu do danych.

Firma InfoViDE włącza do oferty coraz potężniejsze programy do obsługi hurtowni danych. Najnowszą pozycją w niej jest zestaw Hummingbird Genio Suite 3.1, służący do integracji działających w organizacji hurtowni danych, tematycznych hurtowni danych i aplikacji analitycznych OLAP w jeden portal dostępu do danych. Genio Suite jest produktem firmy Leonard Logic SA, kupionej w marcu br. przez Hummingbird. Architektura Genio jest oparta na wykorzystaniu centralnego brokera informacji, pobierającego dane z dowolnego, dostępnego zbioru danych i kierującego je do odbiorcy. Podczas tej operacji dokonywana jest transformacja danych zgodnie ze zdefiniowanymi wcześniej zasadami, zapisanymi w repozytorium reguł i metadanych.

Broker może przekształcać dane z tabel relacyjnych baz danych do postaci właściwej dla struktur wielowymiarowych aplikacji analitycznych, uzupełniać je pojedynczymi rekordami lub pakietami oraz łączyć z istniejącymi danymi. Jeżeli dane z kilku baz rezydują na tym samym sprzęcie, nie następuje przesyłanie danych - broker dokonuje jedynie przesłania odpowiedniego polecenia SQL do bazy danych źródłowych. Dostęp do różnych baz danych zapewniają rodzime sterowniki lub ODBC.

Niektóre elementy Genio Suite 3.1

Engine - motor transformacji danych

Designer - środowisko graficzne do określania reguł transformacji i procesów wymiany danych

Repozytorium do zapisywania reguł transformacji i zbioru metadanych; rezyduje na dowolnej bazie danych SQL

[email protected] Studio do tworzenia odwzorowania danych, widoków i terminów na potrzeby użytkowników biznesowych

Genio MetaLink - mosty do wybranych systemów ERP

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200