Generation EQ - tym samochodem Daimler AG chce powalczyć z Teslą

Niemiecki koncern Daimler AG zapowiada, że w 2019 roku wprowadzi do oferty elektryczny samochód, który powinien w jego opinii stawić czoła podobnym pojazdom EV (Electric Vehicle) oferowanym przez amerykańską firmę Tesla. Wiadomo już, że będzie to samochód SUV marki Mercedes-Benz noszący nazwę Generation EQ, który przejedzie bez konieczności doładowania baterii ok. 500 km.

Generation EQ będzie mieć moc 300 kW i rozpędzi się do szybkości 100 km/godzinę w czasie krótszym niż 5 sekund. Samochód ma kosztować w wersji podstawowej nieco ponad 39 tys. USD. Pojazd jest wyposażony w duży wyświetlacz o przekątnej 24 cali, na którym pokładowy komputer wyświetla wszystkie parametry techniczne, jakie powinien znać kierowcy. W tym oczywiście ten najważniejszy, czyli informujący kierowcę, ile jeszcze przejedzie kilometrów bez konieczności doładowania baterii i gdzie znajduje się najbliższa stacja ładowania.

Generation EQ - tym samochodem Daimler AG chce powalczyć z Teslą

Wnętrze pojazdu

Konstruktorzy samochodu Generation EQ przyznają, że podczas pracy na nim towarzyszyła im maksyma CASE. To pierwsze litery słów „Connected” (podłączony), „Autonomous” (autonomiczny), „Shared” (współużytkowany ) i „Electric” (elektryczny). Nietrudno się domyśleć, w jaki sposób każde z tych słów przełożyło się na technologie wspierane przez samochód.

Zobacz również:

  • TikTok trafi do samochodów
  • Android Auto 9.1 już w Polsce - jakie nowości przewidziało Google?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200