GeForce GTX 550 Ti - duża wydajność w przystępnej cenie

NVIDIA wprowadziła na rynek nowe karty GeForce GTX 550 Ti. Skierowane są szczególnie do graczy, którzy wymagają wysokiej wydajności, ale nie są w stanie przeznaczać na ten cel wielkiej sumy pieniędzy.

GeForce GTX 550 Ti jest zbudowany w oparciu o architekturę Fermi. Ma zapewniać wysoką wydajność w grach wykorzystujących DirectX 11. Producent informuje, że duży nacisk położono na cichy i wydajny układ chłodzenia oraz niski pobór energii elektrycznej.

NVIDIA zapewnia, że GTX 550 Ti oferuje do 50 proc. wyższą wydajność niż jego najbliższa konkurencja (Radeon HD 5770) w grach DirectX 11 wykorzystujących teselację. Ma być również do 38 proc. wydajniejszy w grach opartych na DirextX 9 i 10.

Zobacz również:

  • RX 6500 XT, GeForce RTX 3050 i inne karty nie dały rady
  • Jak szybciej trenować AI?

GeForce GTX 550 Ti - więcej możliwości i przystępna cena

GTX 550 Ti może działać w połączeniu z drugą kartą tego typu, dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA SLI. Takie rozwiązanie pozwala w znaczący sposób poprawić wydajność. Do skorzystania z takiej opcji niezbędna jest jednak płyta główna z certyfikatem SLI.

Karty graficzne GeForce GTX 550 Ti znajdują się już w ofercie producentów takich jak ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Inno3D, KFA2, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle i Zotac. Sugerowana cena detaliczna nowego produktu NVIDII to 560 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200