GeForce FX 5700 Ultra Albatrona

Albatron, producent kart graficznych i płyt głównych, zaprezentował najnowszą kartę FX5700U wyposażoną w procesor graficzny GeForce FX 5700 Ultra i szybkie pamięci DDR II.

FX 5700 Ultra to procesor, który wcześniej występował pod kodową nazwą NV36. Pracuje on z częstotliwością taktowania 475 MHz, a szybkie pamięci DDR II taktowane są z częstotliwością 900 MHz. Procesor obsługuje silnik CineFX w wersji 2.0 oraz funkcję Ultrashadow, która ma pozwolić na wierniejsze i szybsze odwzorowanie cieni.

Karta Albatrona wyposażona jest w 3 wentylatory zintegrowane z dużym radiatorem. Dwa z wentylatorów pracują do temperatury 56 stopni C, natomiast trzeci uruchamia się w przypadku awarii jednego z dwóch podstawowych wiatraków, bądź też po przekroczeniu przez komponenty karty wspomnianej temperatury. Zaletą karty ma być cicha praca na poziomie 25 dBA. Panel gniazd jest już standardowy i składa sie z wyjśc monitorowych VGA, DVI oraz wyjścia TV. W komplecie znajdziemy także aplikację WinDVD Creator oraz grę Duke NuKem: Manhattan Project.