GeForce 8400 GS od MSI

Microstar wprowadził do oferty kartę graficzną NX8400GS wyposażoną w 256 MB pamięci DDR2.

Karta bazuje na nowym procesorze GeForce 8400 GS, który z racji ograniczonej wydajności przeznaczony jest do komputerów biurowych. Procesor ten wyposażony jest w 16 zunifikowanych jednostek przetwarzania, 64-bitowy interfejs pamięci i 4 potoki renderingu. Obsługuje wszystkie funkcje DX10, lecz w tym akurat przypadku trudno uznać to za wielką zaletę, bo karta jest po prostu za wolna aby z nich skorzystać. Warto odnotować za to obecność sprzętowego dekodera filmów HD - PureVideo HD, który na słabszych komputerach pozwala płynnie wyświetlać filmy z płyt HD DVD czy Blu-ray.

GeForce 8400 GS od MSI

Karta graficzna MSI NX8400GS

Karta współpracuje z mechanizmem zabezpieczeń HDCP. To co wyróżnia model MSI wśród konkurentów to technologia MSI Vivid, mająca na celu poprawę jakości obrazu w grach, podczas przeglądania cyfrowych zdjęć oraz edycji dokumentów. Technologia MSI Vivid wg. producenta poprawia kolorystykę cyfrowych zdjęć, zapewniając lepszy ich odbiór, wyostrza krawędzie czcionek w dokumentach tekstowych oraz zapewnia lepszy kontrast obrazu.

Zobacz również:

  • RX 6500 XT, GeForce RTX 3050 i inne karty nie dały rady

Cena karty MSI powinna oscylować w okolicach 240-250 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200