Gdańsk wdraża narzędzie analityczne i usprawnia komunikację z mieszkańcami

Urząd Miejski w Gdańsku zamierza wdrożyć najnowsze oprogramowanie analityczne SPSS firmy IBM. Dzięki temu rozwiązaniu obywatele mają zostać wyposażeni w platformę do wpływania na pozytywne zmiany w mieście i regionie, przez dzielenie się swoimi opiniami na temat poziomu obsługi w urzędach, usług komunalnych, komunikacji miejskiej. W oparciu o opinie obywateli, pracownicy urzędu miejskiego będą mogli lepiej zrozumieć potrzeby mieszkańców i skuteczniej wychodzić im na przeciw.

"Urzędy, tak samo jak i firmy, chcą usprawnić swoją komunikację z otoczeniem. W świecie, w którym jest coraz więcej informacji i kanałów ich dostarczania, wyciąganie odpowiednich wniosków bez nowoczesnych narzędzi informatycznych staje się coraz trudniejsze. Z tego powodu zdecydowaliśmy się sięgnąć po oprogramowanie do analizy danych statystycznych SPSS, ponieważ może nam zapewnić największe wsparcie w tym zakresie" - mówi Andrzej Bojanowski, Wiceprezydent Miasta Gdańsk.

Pakiet oprogramowania SPSS to zaawansowane narzędzie do analizy predykcyjnej. Oprogramowanie będzie wykorzystywane przy analizie wyników badań przeprowadzanych wśród mieszkańców Gdańska, które dotyczą ważnych z ich perspektywy spraw związanych z funkcjonowaniem miasta. Należą do nich kwestie jakości życia, rozwoju oferty turystki, zadowolenia z komunikacji miejskiej lub poziomu obsługi klienta w urzędach. Opinie od mieszkańców znajdują się niekiedy w dużych, nieuporządkowanych zbiorach danych, które niezwykle trudno jest analizować przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. SPSS jest oprogramowaniem dedykowanych do pracy właśnie na takich zbiorach danych.

Zobacz również:

  • Mroczne sekrety zarządzania danymi
  • Jak technologia może pomóc podczas kryzysu uchodźczego
  • IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200