Gateway bardziej europejski

Amerykański Gateway zamierza zaistnieć na europejskim rynku kompute- rowym. Od końca ub.r. prowadzi prace mające na celu wytypowanie krajów, w których rozpocznie działalność. Dzisiaj prawie 85% przychodów firmy pochodzi z USA. W Polsce Gateway rozmawia z Optimus SA (pisaliśmy o tym w CW 47/2000).

"Nie chcemy komentować, a tym bardziej potwierdzać informacji na temat Optimusa, dopóki nie zakończymy rozmów" - mówi Chris Ohlund, wiceprezes Gateway na Europę Środkową i Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę (region EMEA). Nieoficjalnie wiadomo że przedstawiciele amerykańskiej firmy byli w Warszawie w listopadzie ub.r. Gateway ma obecnie oddziały w: Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii i na Cyprze.

Biorąc pod uwagę kraje, w których Gateway jest już obecny, firmę interesuje przede wszystkim Europa Środkowa i Wschodnia. "Oceniamy, na które rynki warto wejść. Nie chcemy podawać dokładnych terminów, ale prawdopodobnie będzie to ten rok" - mówi Chris Ohlund. "Nie szukamy miejsca na kolejną fabrykę. Nie osiągnęliśmy jeszcze maksymalnych mocy przerobowych w zakładzie w Irlandii" - dodaje.


TOP 200