Gates w Warszawie

Do Polski przyleciał dziś Bill Gates. W programie jednodniowej wizyty szefa koncernu Microsoft znalazły się m.in. prelekcja w Szkole Głównej Handlowej, spotkanie z premierem i prezydentem RP. William H. Gates był także honorowym gościem kolejnej edycji organizowanego przez Microsoft forum Developer Days.

Gates w Warszawie

Bill Gates w SGH

Jest to już kolejna wizyta prezesa rady nadzorczej firmy Microsoft w Polsce. Bill Gates dzisiaj rano spotkał się ze studentami Szkoły Głównej Handlowej. Podczas krótkiego wykładu opowiadał przede wszystkim o roli Internetu i przyszłości rynku teleinformatycznego - rozwoju systemów operacyjnych, usług sieciowych czy telewizji wysokiej rozdzielczości. Jako że spotkanie odbywało się w SGH, nie zabrakło oczywiście akcentów poświęconych nauczaniu. "Należy uczynić z IT i edukacji komputerowej najwyższy priorytet" - mówił Gates. Jego zdaniem bardzo istotną rolę w tym zakresie pełnić będzie e-learning. Bill Gates rozmawiał także z władzami Szkoły Głównej Handlowej.

Kolejny punkt programu wizyty Billa Gatesa w Warszawie to Microsoft Developer Days. Szef koncernu dokonał uroczystego otwarcia jesiennej edycji konferencji odbywającej się w warszawskim Centrum Konferencyjnym Expo XXI. Podczas swojego wystąpienia Gates - w ramach nowo powołanego programu "Wspólnie kreujemy lepszą rzeczywistość" - wręczył nagrodę Krzysztofowi Markiewiczowi, opiekunowi portalu informacyjnego "Internet dla niepełnosprawnych" (http://www.idn.org.pl ). Serwis zajmujący się m.in. propagowaniem idei telepracy, rozwijany jest pod patronatem Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, wpieranej przez kilkanaście firm z branży IT, w tym Microsoft.

Zobacz również:

  • Branża IT dominuje ranking miliarderów Bloomberga

Gates u prezydenta

Gates w Warszawie

Bill Gates u Aleksandra Kwaśniewskiego

Wizyta szefa Microsoftu w Polsce to także okazja do promowania firmy w kręgach administracji rządowej. Bill Gates, podobnie jak niedawno wiceprezes IBM John Lutz, spotkał się z premierem Leszkiem Millerem oraz prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. W trakcie spotkania Prezydent podziękował Gatesowi za wsparcie programu "Internet w Szkołach - Projekt Prezydenta RP". Szef Microsoftu zapewnił z kolei, że Microsoft będzie kontynuował współpracę z programem (w ramach którego powstało już kilkaset szkolnych pracowni komputerowych z dostępem do Internetu). Zdecydowano również o rozpoczęciu wspólnego projektu pod nazwą "Diamenty Informatyki", skierowany do najzdolniejszych informatyków. Projekt ów dawać ma najbardziej utalentowanym młodym informatykom szansę szybszego i pełniejszego rozwoju.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200