Gartner: 85% firm na świecie będzie cloud-first do 2025 r.

Presja cyfrowej transformacji w połączeniu ze zmianami wywołanymi pandemią przeniesie nas do świata, w którym wszystko, co nie jest w chmurze, będzie uważane za przestarzałe.

Gartner: 85% firm na świecie będzie cloud-first do 2025 r.

Fot. Pixabay/Pexels

Analitycy Gartnera przewidują, że chmura będzie głównym elementem "nowych cyfrowych doświadczeń". Dla firm oznacza to, że nadszedł czas, aby przyjąć podejście oparte na chmurze lub ryzykować i nadal stawiać na mniej opłacalną infrastrukturę on-premise.

Zobacz: Shiba Inu

Zobacz również:

  • Gartner prognozuje spadek sprzedaży sprzętu
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza
  • Jak dostosować się do nowej rzeczywistości technologicznej. Podcasty Computerworld TOP200

Zmiany, które według Gartnera są na horyzoncie, będą oznaczać poważne zmiany w sposobie prowadzenia biznesu na świecie. I to już w ciągu najbliższych kilku lat. Wyniki tych zmian będą oznaczać, że ponad 85% organizacji przyjmie strategię ukierunkowania na chmurę do 2025 r. Z kolei 95% nowych cyfrowych obciążeń (workloads) wdrażanych będzie na platformach chmurowych (wzrost z 30% w 2021 r.).

Gartner tłumaczy, że strategia biznesowa i strategia chmury będą nierozłączne w najbliższej przyszłości, co stało się oczywiste podczas pandemii Covid-19. Chmura była w stanie zademonstrować, że możemy nadal prowadzić swoją firmę na całym świecie podczas pandemii, z minimalnymi przerwami, a personel mógł przenieść się do domu i pracować zdalnie.

Krótko mówiąc, można spodziewać się szybkiego rozwoju technologii natywnej dla chmury w ciągu najbliższych kilku lat i praktycznie wszędzie do 2025 roku.

Sprawdź: Discord

Wraz ze zmianą rodzajów infrastruktury, z której korzystają firmy, zmieni się również styl pracy specjalistów IT i zespołów. Oznacza to, że powstaną nowe role i obowiązki, podczas gdy inne role mogą zniknąć.

Gartner przewiduje do tego duże zaangażowanie firm w projekty no-code i low-code. Zdaniem analityków do 2025 r. aż 70% nowych aplikacji biznesowych będzie opracowywane właśnie w duchu no/low code, w porównaniu do 25% z 2020 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200