Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1 - wielki dzień Samsunga

Podczas targów CTIA 2011 Samsung pokazał dwa tablety oparte na systemie Android 3.0 Honeycomb. Galaxy Tab 8.9 i Galaxy Tab 10.1 mają po 8,6 mm grubości, a więc o 0,2 milimetra mniej niż Apple iPad 2. W Orlando szybko okrzyknięto je "najcieńszymi tabletami świata".

Po prawej Apple iPad 2, po lewej nowiutki Samsung Galaxy Tab 10.1.

Polecamy:

Zobacz też:

Na górze Apple iPad 2, na dole Samsung Galaxy Tab 10.1.

Samsung przedstawiał już Galaxy Taba 10.1 podczas europejskich targów Mobile World Congress. Pokazany wczoraj model 10.1 różni się jednak w kilku kwestiach z wersją "barcelońską".

W porównaniu z iPadem 2 i Xoomem, Galaxy Tab 10.1 wydaje się bardziej delikatny. Waży jedynie 595 gramów, czyli o 135 g mniej niż tablet Motoroli. Co widać na zdjęciach, jest też cieńszy od obu konkurentów.

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI
  • Problemy na rynku tabletów

Nowe tablety Galaxy Tab - specyfikacja

Specyfikacja nowych tabletów Samsunga jest identyczna, z wyjątkiem rozmiaru i wagi. Galaxy Tab 8.9 i Galaxy Tab 10.1 mają wewnątrz dwurdzeniowy procesor 1GHz, wysoką rozdzielczośc 1280x800 px, a także łączność Wi-Fi oraz gniazdo kart microSD. Oba modele mają standardowe już dodatki, takie jak: żyroskop, akcelerometr, cyfrowy kompas i czujnik światła otoczenia.

Każdy z nich ma również 3-megapikselowy aparat z lampą błyskową LED, a także drugi aparat/kamerę z przodu urządzenia, który może przydać się podczas wideokonferencji (2 Mpix).

Android Honeycomb i TouchWiz UX

Tak, jak w przypadku Galaxy Taba (7 cali) i smartfonów Galaxy S, Smasung zoptymalizował Androida pod kątem swoich urządzeń. Nowe tablety działają w oparciu o interfejs użytkownika TouchWiz UX, współpracujący z systemem Android 3.0 Honeycomb.

Samsung zapowiedział, że nowe tablety pojawią się na rynku na początku lata. Najtańszy Galaxy Tab 8.9 w wersji z łącznością Wi-Fi i 16 GB pamięci będzie można nabyć w cenie 469 dolarów. Galaxy Tab 10.1 będzie dostępny w cenie 499 dolarów z 16 GB pamięci i 599 dolarów z 32 GB.

Firma nie podała szczegółów na temat wersji 4G, a także daty premiery nowych Galaxy Tabów w Polsce. (Polecamy artykuł: iPad 2 vs. reszta - kto wygra pojedynek tabletów?)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200