Gadżety na wakacje

Wakacje to dla większości czas odpoczynku. Niektórzy przekonują, że nic tak nie poprawia humoru jak spontaniczny zakup mniej lub bardziej przydatnej rzeczy - gadżetu. Idealny gadżet może poprawić nasz humor na czas całych wakacji. Podpowiadamy, jakie będą w tym sezonie najmodniejsze, co ciekawego pojawiło się na rynku, a także na co w nagłej potrzebie warto wydać pieniądze.

Działka, ogródek, basen

Dla tych, którzy zamierzają spędzić urlop w domowym zaciszu lub na działce, nie zamierzając zanadto oddalać się od domu.

Wodoszczelna obudowa na iPoda

Po głośnikach i stacjach dokujących dla iPoda przyszedł czas na wodoszczelną obudowę z głośnikami firmy Atlantic EGO. Chroni ona iPoda przed wodą i uszkodzeniami fizycznymi. Obudowa jest stosunkowo mała i waży ok. 1 kg, sprawia jednak wrażenie solidnej. Waterproof Sound Case unosi się też na powierzchni wody. Obudowa ta została zaprojektowana z myślą o iPod Video, Photo 4G, Mini i Nano, przyda się jednak posiadaczom innych odtwarzaczy mp3, które zmieszczą się w środku. Głośniki o mocy 3 Watt każdy, są podłączane za pomocą wtyczki mini jack. Cztery baterie AA pozwalają na słuchanie muzyki przez 30 godzin. W zestawie jest też pasek i futerał ułatwiający transport. Waterproof Sound Case kosztuje ok. 150 USD.

Gadżety na wakacje

Wodoszczelna obudowa na iPoda

Elektryczny iGrill

W zeszłym roku, jako żart primaaprilisowy, w ofercie sklepu internetowego ThinkGeek pojawił się George Foreman iGrill rzekomo zasilany ze złącza USB. W tym roku firma eSalton pod taką samą nazwą wprowadziła do sprzedaży prawdziwy grill elektryczny zasilany ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Urządzenie posiada dużą płytę grzewczą z powłoką zapobiegającą przywieraniu i może być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jednak prawdziwy iGrill różni się od pozostałych nie sposobem zasilania, ale tym, że pozwala na podłączenie iPod`a i ma dwa 10-watowe głośniki. Nie ma to jak posłuchać muzyki w oczekiwaniu na szaszłyk. iGrill kosztuje 150 USD.

Gadżety na wakacje

Grill z podłączeniem do iPoda

Wodoodporny, pływający telefon

Po co wychodzić spod prysznica czy z basenu, aby odebrać telefon? W USA za ok. 80 USD można kupić bezprzewodowy aparat, który jest nie tylko odporny na zalanie, ale również działa pod wodą. Telefon firmy Hammacher Schlemmer posiada wszystkie funkcje zwykłego bezprzewodowego aparatu w tym m.in. identyfikację numeru dzwoniącego, szybkie wybieranie czy tryb głośnomówiący. Stację dokującą można postawić w salonie wychodzącym na ogród z basenem. Urządzenie pracuje na częstotliwości 5,8 GHz.

Gadżety na wakacje

Pływający telefon

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200