Gadżety na wakacje

Turystyka

Gadżety dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, odpoczywać pod namiotem, a przy okazji uwiecznić przyjemne chwile za pomocą technologii cyfrowych.

Przenośna ładowarka USB

Super Battery może służyć do naładowania dowolnego urządzenia, które można podłączyć za pośrednictwem portu USB, np. odtwarzacza MP3 lub telefonu komórkowego. Dodatkowo posiada ono wbudowaną latarkę. W pełni naładowany, 5-woltowy akumulator NiMH ma wystarczyć na 5 godzin rozmów telefonicznych lub słuchania muzyki oraz 36 godzin pracy telefonu w stanie czuwania. Urządzenie nie byłoby w pełni mobilne, gdyby nie wbudowany generator na korbę. Zdaniem producenta 2 minuty kręcenią korbą wystarczą na 5 minut rozmowy telefonicznej. Gadżet wyceniono na 35 USD.

Gadżety na wakacje

Super Battery

Garmin Edge 305 GPS dla rowerzystów

Lekki i prosty w montażu Edge 305 wskazuje wszystkie informacje dostępne w standardowych licznikach w tym: prędkość, dystans i czas jazdy. Do ich obliczenia wykorzystywane są dane geolokalizacyjne GPS. Licznik zapamiętuje przebyte wcześniej trasy i umożliwia kontrolowanie czasu jazdy na tym samym odcinku. W zestawie są też bezprzewodowe czujniki do pomiaru kadencji i tętna. Egde 305 kosztuje 380 USD.

Gadżety na wakacje

Garmin Edge 305 GPS

Garmin Rino 110 GPS dla turystów pieszych

Wodoodporne urządzenie Rino 110 łączy funkcje krótkofalówki i odbiornika GPS. Pozwala na przekazanie dokładnych informacji o własnej lokalizacji do innych urządzeń tego typu w zasięgu (od 3 km do 8 km). Wbudowane radio FRS/GMRS umożliwia komunikację z większością konwencjonalnych radiotelefonów. Rino 110 to najtańszy model z serii. Jego koszt to 195 USD.

Gadżety na wakacje

Garmin Rino 110 GPS


TOP 200