Gadżety na wakacje

Creative Zen Stone i Zen Stone Plus

Zen Stone czyli najnowszy odtwarzacz Creative, jest mały, prosty w obsłudze i elegancki. Dzięki wyeliminowaniu ruchomych części jest też odporny na uszkodzenia fizyczne. Zen Stone, który rzeczywiście ma wymiary i wagę małego kamyczka posiada 1GB pamięci i odtwarza pliki muzyczne w formatach MP3 i WMA. Wbudowany akumulator pozwala na 10 godzin słuchania muzyki. Stone jest o połowę tańszy od konkurencyjnego iPod`a Shuffle i kosztuje ok. 40 USD. Jego młodszy brat, Zen Stone Plus poza funkcjami poprzednika, posiada dodatkowo wbudowane radio FM, stoper, niewielki wyświetlacz i dwukrotnie większą pamięć. Jest tylko o 10 USD droższy od Zen Stone.

Gadżety na wakacje

Creative Zen Stone

Driving LED Emoticon

Zastosowanie tego gadżetu najlepiej oddaje fragment ze strony sklepu ThinkGeek.com - "Czasem podczas jazdy samochodem, tylko gest środkowego palca jest w stanie w pełni oddać nasz stosunek do zachowania innych kierowców. Pomimo tego, że jest to relatywnie całkiem skuteczna forma komunikacji niewerbalnej, chcielibyśmy zaprezentować bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie". Driving LED Emoticon to zasilany bateryjnie panel LED, prosty procesor, przyssawka i pilota zdalnego sterowania. Panel pozwala na podstawową komunikację z kierowcami pojazdów jadących za nami. Według informacji producenta dostępne są trzy komunikaty: "Dziękuję", "Zachowaj odstęp" i "Kretyn" oraz dwa emotikony wyrażające radość lub smutek. Driving LED Emoticon kosztuje 30 USD.

Gadżety na wakacje

Driving LED Emoticon

Sun Visor TV/DVD

Urządzenie to jest połączeniem standardowej samochodowej zasłony przeciwsłonecznej, odtwarzacza DVD i telewizora. Jest wyposażone w 7-calowy, szerokoekranowy wyświetlacz LCD. Poza płytami DVD Sun Visor czyta też płyty CD, CD-R, CD-RW. Odtwarza filmy DVD, VCD i pliki MP3. Dzięki obecności portu USB możliwe jest podłączenie do niego laptopa lub innego urządzenia przenośnego i odtwarzania multimediów bezpośrednio z jego pamięci. Sun Visor posiada wbudowany czytnik kart SD, tuner telewizyjny i nadajnik FM. Efekty dźwiękowe są odtwarzane z głośników zainstalowanych w samochodzie. Główne wady to stosunkowo wysoka cena - ok. 300 USD oraz konieczność posiadania radia w samochodzie.

Gadżety na wakacje

Sun Visor

Portfel i czytnik zdjęć w jednym

Z zewnątrz Digital Photo Wallet wygląda jak zwyczajny portfel. W jego wnętrzu jest jednak ukryty wyświetlacz LCD 1,4 cala z pamięcią flash, która może zmieścić maksymalnie 55 zdjęć. Komunikacja z komputerem oraz ładowanie wbudowanego akumulatora odbywa się za pomocą złącza USB. Urządzenie posiada osobne przyciski do włączania wyświetlacza oraz przeglądania i przewijania poszczególnych zdjęć. Portfel jest dostępny dla kobiet i mężczyzn. Kosztuje ok. 60 USD.

Gadżety na wakacje

Digital Photo Wallet


TOP 200