Gadżety na wakacje

Podróż

Lato to czas wzmożonego ruchu, w wakacje więcej podróżujemy, częściej trafiamy na korki, nie możemy trafić pod wskazany adres - a to wywołuje niepotrzebny stres. Poniższe gadżety mogą w jakimś stopniu umilić podróż lub pozwolić na odstresowanie po postoju w korku.

Smartfon Ocean

W tym sezonie prawdopodobnie najdroższym i najmodniejszym telefonem będzie Apple iPhone. Dla tych, którym najnowsze dzieło Apple nie odpowiada, ciekawą propozycją może być urządzenie Ocean. Co prawda, nie ma on ekranu dotykowego, zamiast niego dysponuje jednak wysuwaną na bok pełną klawiaturą QWERTY oraz zwykłą, również wysuwaną w dół klawiaturą numeryczną - jak w klasycznych telefonach. Urządzenie w zależności od wykorzystywanej klawiatury automatycznie zmienia układ wyświetlanego obrazu. Smartfon posiada 2,4-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 240x320 pikseli, aparat fotograficzny o rozdzielczości 2Mpix, moduł GPS z obsługą Google Maps i 200 MB pamięci dodatkowo rozszerzanej za pomocą kart microSD. Obsługuje najpopularniejsze amerykańskie komunikatory internetowe, wiadomości e-mail i MMS oraz standard Bluetooth i EV-DO, pozwalający na transmisję danych z prędkością do 3,1 Mb/s. Ocean odtwarza pliki multimedialne w standardach m.in. MP3, VMA, AAC, MPEG-4 i H.264. Posiada własną przeglądarkę internetową i kalendarz. Pozwala także na łatwy dostęp do wyszukiwarek internetowych. Ocean kosztuje 295 USD. Szkoda, że pracuje w sieci amerykańskiego wirtualnego operatora Helio, choć jak w każdym telefonie da się zapewne usunąć blokady.

Gadżety na wakacje

Smartfon Ocean

Usługi lokalizacyjne dla BlackBerry

Nie wszyscy wiedzą, że niektóre modele BlackBerry mają wbudowany moduł GPS. Dzięki usługom firm jak np. Garmin, za pomocą BlackBerry można korzystać z usług lokalizacyjnych. Dostęp do nawigacji satelitarnej Garmin kosztuje 10 USD miesięcznie. Dołączone oprogramowanie pozwala na uzyskanie precyzyjnych informacji dotyczących m.in. pogody, natężenia ruchu, jak i umożliwia planowanie trasy do podanego adresu. W przypadku, gdy dysponujemy starszym modelem BlackBerry niewyposażonym w moduł GPS, w ofercie Garmin znajdują się też zewnętrzne odbiorniki GPS. W zależności od wersji kosztują one 199 USD lub 249 USD. Usługi lokalizacyjne są dostępne także dla większości smarftonów i niektórych dostępnych na rynku telefonów komórkowych.

Konsola Sony PlayStation Portable

Sony PSP - urządzenie wyposażone w 4-calowy wyświetlacz LCD, wbrew pozorom nie służy tylko do grania. PSP ma wbudowany odtwarzacz filmów i muzyki, a dzięki modułowi WiFi i przeglądarce internetowej umożliwia korzystanie z zasobów Internetu. Za pośrednictwem serwisów takich jak Tivo.com możliwe jest też oglądanie TV. Sony PlayStation Portable kosztuje ok. 170 USD.

Gadżety na wakacje

Sony PlayStation Portable


TOP 200