Gadżety na wakacje

Zdalnie sterowany rekin młot

Któż w dzieciństwie nie lubił bawić się zdalnie sterowanymi zabawkami - samochodami, samolotami, a szczególnie łodziami. Projektanci firmy Hammacher Schlemmer doszli do wniosku, że zwyczajne łódki są dla dzieci. Tego lata prawdziwą atrakcją będzie zdalnie sterowany rekin młot. Zabawka, która kosztuje 100 USD ma ponad pół metra długości. Zdalnie sterowany rekin może zanurzyć się na prawie 3 metry! Nocą świecą mu się oczy. Jedyna wada - godzinne ładowanie baterii wystarcza na 15 minut zabawy. Maksymalny zasięg sterowania rekinem to ok. 12 metrów.

Gadżety na wakacje

Zdalnie sterowany rekin młot

Bezprzewodowa, elastyczna klawiatura

Jak wszystkie klawiatury elastyczne, tak samo i ta - jest lekka i odporna na zalanie wodą lub piwem. Tym co odróżnia produkt firmy Brando od innych silikonowych klawiatur jest brak przewodów. Cała elektronika została schowana pod grubą warstwą silikonu, a zasilanie w postaci dwóch baterii jest ukryte pod szczelną osłoną. Do zestawu dołączono miniaturowy nadajnik podłączany do portu USB komputera. Pełnowymiarowa klawiatura, wyposażona w 18 dodatkowych klawiszy kosztuje 29 USD. Jest dostępna w czterech kolorach. Współpracuje wyłącznie z systemami operacyjnymi firmy Microsoft.

Gadżety na wakacje

Elastyczna klawiatura

Monitor natężenia promieniowania UV

Wpływ promieni słonecznych bywa zbawienny dla naszego samopoczucia i zdrowia, ale w nadmiarze może zaszkodzić. Personal UV Monitor to - sprzedawane za 30 USD - urządzenie firmy Oregon Scientific mierzące natężenie promieniowania ultrafioletowego i informujące, kiedy powinniśmy schować się w cieniu. Dzięki zestawowi specjalnych czujników gadżet stale monitoruje temperaturę skóry i zmiany w natężeniu promieniowania UV. Maksymalny czas opalania jest obliczany z uwzględnieniem tych zmian oraz m.in. rodzaju skóry czy użytego kremu z filtrem. Przekroczenie dozwolonej dawki promieniowania skutkuje włączeniem alarmu.

Gadżety na wakacje

Personal UV Monitor


TOP 200