Gadżet pod choinkę

Dla tych, którzy nie mają pomysłu na prezent, przygotowaliśmy 15 propozycji. Oczywiście, uwzględniliśmy przede wszystkich elektroniczne gadżety - od niewielkich przenośnych odtwarzaczy po panoramiczne telewizory.

Dla tych, którzy nie mają pomysłu na prezent, przygotowaliśmy 15 propozycji. Oczywiście, uwzględniliśmy przede wszystkich elektroniczne gadżety - od niewielkich przenośnych odtwarzaczy po panoramiczne telewizory.

Odtwarzacz iPod Touch

Gadżet pod choinkę

Odtwarzacz iPod Touch

Zaczynamy od jednego z przebojów rynkowych ostatnich miesięcy. iPod był ogromnym sukcesem, ale od wprowadzenia na rynek tego urządzenia minęło już kilka lat. W tym czasie konkurencja nie zasypiała gruszek w popiele i na rynku pojawiło się sporo urządzeń przewyższających możliwościami iPoda. Jedynym wyjściem było zaprezentowanie czegoś nowego, co po raz kolejny oczaruje użytkowników. Przyznać trzeba, że firmie Apple po raz kolejny się to udało, a iPod Touch to nowa jakość.

Nowy dotykowy interfejs Apple'a - znany z iPoda - jest niesamowity. Urządzenie ma też niezłej jakości 3,5-calowy wyświetlacz i złącze Wi-Fi, przydatne podczas synchronizowania kolekcji muzycznej czy surfowania po Internecie. No i design, choć to w przypadku Apple'a nic nowego. Oczywiście iPod Touch ma też wady. Krytycy twierdzą, że wyświetlacz niezbyt dobrze sprawdza się podczas oglądania dłuższych filmów i narzekają, że iPod Touch sprawnie współpracuje z jednym sklepem internetowym. Wiadomo jakim.

Cena: wersja 8 GB - 1249 zł (ok. 750 zł w USA)

<hr>

Odtwarzacz wideo Archos 605 WiFi

Gadżet pod choinkę

Odtwarzacz wideo Archos 605 WiFi

iPod Touch jest fajny, ale jeśli szukacie urządzenia, na którym można będzie podczas podróży wygodnie oglądać filmy, to idealnym rozwiązaniem będzie najnowszy produkt firmy Archos. Model 605 WiFi wyposażono w doskonały, panoramiczny wyświetlacz LCD o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Ekran ten sprawdza się podczas oglądania filmów i programów telewizyjnych. Producent pomyślał też o wbudowanym dysku twardym - od 30 GB do 160 GB, na którym można zmagazynować kolekcję plików wideo lub audio.

Za dodatkową opłatą można zamówić również , dzięki której odtwarzacz można zmienić w cyfrowy magnetowid. Dzięki modułowi Wi-Fi użytkownik modelu 605 może korzystać z sieci bezprzewodowej, np. w celu skopiowania na dysk urządzenia nowych plików. Można również skorzystać z przeglądarki stron WWW. Ale uwaga, trzeba za tę opcję dopłacić 30 USD.

Cena: od 1030 zł (za wersję z dyskiem 30 GB)

<hr>

Słuchawki z cyfrową redukcją szumów Aurvana X-Fi

Gadżet pod choinkę

Słuchawki z cyfrową redukcją szumów Aurvana X-Fi

Najnowsze firmy Creative Technology wyposażono w system cyfrowej korekcji szumu. Funkcję tę docenią choćby osoby często podróżujące samolotami, które pragną odciąć się od hałasu panującego w kabinie. Ale to tylko początek. W Aurvana X-Fi zastosowano technologię, która pozwala na "odzyskanie" części wysokich i niskich tonów, które są redukowane podczas procesu kompresowania muzyki do formatu MP3.

Zastosowano w nich także opracowaną przez Creative technologię CMSS-3D, która umożliwia generowanie dźwięku przestrzennego, zbliżonego do tego, który uzyskać można w kinie domowym. Dlatego też słuchawki Aurvana X-Fi doskonale nadają się nie tylko do słuchania muzyki, ale także oglądania filmów. Co ważne, wszystkie wymienione funkcje można włączać i wyłączać, w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika.

Cena: ok. 600-700 zł

<hr>

iPhone

Gadżet pod choinkę

iPhone

Z pewnością niektórzy z czytelników uznają, że o iPhonie powiedziano już zbyt wiele, mimo to znajdzie się w naszym zestawieniu, choćby dlatego że jest to produkt, który doskonale pasuje do definicji "gadżetu". Projektanci z Apple'a zdołali wymyślić na nowo telefon komórkowy - zastosowany w iPhonie dotykowy interfejs jest naprawdę intuicyjny. Z testów przeprowadzonych przez dziennikarzy amerykańskiego Computerworld wynika, że ludzie, którzy po raz pierwszy w życiu wzięli do ręki iPhone'a, już po chwili byli w stanie wykonywać większość dawanych im zadań związanych z obsługą urządzenia - i robili to dwa razy szybciej niż w przypadku innych urządzeń. Co więcej, większość z nich bawiła się przy tym tak dobrze, że trudno im było odebrać telefon Apple'a po zakończeniu testów.

Trudno wymienić wszystkie innowacje, które pojawiły się w tym urządzeniu. Jest to w pełni funkcjonalny telefon komórkowy, terminal internetowy, urządzenie komunikacyjne oraz - co nie mniej ważne - doskonały odtwarzacz multimedialny z twardym dyskiem i 3,5-calowym wyświetlaczem. Oczywiście, iPhone ma też wady. Nie potrafi rejestrować wideo, nie ma komunikatora internetowego, a oprócz tego jest dość drogi. Jeśli zaś chodzi o SMS-y, to są one nieedytowalne, a "rozmowa" z daną osobą tworzy osobny wątek, który można wykasować, ale nie pojedyncze SMS-y, które się na niego składają.

Cena: od 1400 zł na serwisach aukcyjnych (od 399 USD w USA)


TOP 200