GUS zaprasza na SDG Hackathon

Chcąc rozpowszechnić ideę zrównoważonego rozwoju, Główny Urząd Statystyczny zaprasza na SDG Hackathon GUS (Sustainable Development Goals), czyli na maraton programowania. Celem imprezy jest stworzenie prototypu interaktywnej aplikacji skierowanej do młodzieży, promującej koncepcję zrównoważonego rozwoju i wykorzystującej dane statystyczne.

Przyjęta we wrześniu 2015 r., w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 jest obecnie najważniejszym planem rozwoju dla świata.. Agenda zakłada, że rozwój gospodarczy musi wspierać postęp społeczny i dbać o ochronę środowiska. GUS włączył się w aktywne propagowanie tej idei, nastawionej na zaspokajanie potrzeb dzisiejszego pokolenia bez umniejszania szans rozwojowych przyszłych generacji i stworzył portal poświęcony wskaźnikom SDG).

Jednocześnie chcąc rozpowszechnić ideę zrównoważonego rozwoju, GUS przygotował SDG Hackathon GUS, czyli maraton programowania. Celem Hackathonu jest stworzenie prototypu interaktywnej aplikacji skierowanej do młodzieży, promującej koncepcję zrównoważonego rozwoju i wykorzystującej dane statystyczne.

Zobacz również:

  • Kolejne miliony dolarów od inwestorów na rozwój AI
  • Firma OpenAI rozpisała konkurs bug bounty

SDG Hackathon GUS odbędzie się w dniach 9-10.11.2018 r. w Warszawie, w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego. Udział jest bezpłatny. W Hackathonie może uczestniczyć każdy, kto ma pomysł, jak w ciekawy sposób pokazać dane i zbudować narrację wokół celów zrównoważonego rozwoju. Jedyne ograniczenia to ukończone 18 lat i stworzenie zespołu liczącego od dwóch do czterech osób. Przewidziana pula nagród w konkursie to 30 tys. zł!

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na tej stronie, a także na profilach GUS w mediach społecznościowych: Facebook i Twitter.

Rejestracja online trwa do 6 listopada br. Istnieje także możliwość rejestracji na miejscu, w dniu Hackathonu, tj. 9.11.br. od godz. 17.00 w siedzibie GUS, al. Niepodległości 208, 00-925 Warszawa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200