GTS wprowadza usługę Anti-DDoS

GTS Central Europe (GTS CE; dostawca zintegrowanych usług telekomunikacyjnych) wprowadził do oferty usługę, której celem jest ochrona sieci klientów przed atakami typu DDoS (ang. DDoS - Distributed Denial of Service). Rozwiązanie jest dostępne dla klientów biznesowych.

GTS Central Europe poszerzył ofertę o tę usługę mając na uwadze fakt, że w ciągu ostatniego roku, w Europie Środkowo-Wschodniej, o 40% wzrosła liczba przedsiębiorstw, które stały się celem tego typu ataków. Wielkość pojedynczego ataku to kilka Gb/s, czyli trzykrotnie więcej niż rok wcześniej.

Anti-DDoS to usługa działająca w oparciu o rozwiązania chmurowe. Zapewnia ona całodobowy monitoring sieci i aktywnie blokuje szkodliwy ruch, przepuszczając jednocześnie do sieci klienta ruch właściwy. Gwarantuje to firmie ciągłą obecność w sieci oraz efektywne prowadzenie działalności biznesowej.

Zobacz również:

Usługa aktywnie monitoruje i analizuje ruch przychodzący, wykrywając w nim wszelkie anomalie i zmiany specyfiki oraz identyfikuje najnowsze sygnatury zagrożeń, a wszystko to w czasie krótszym niż 15 minut. Eksperci GTS ds. bezpieczeństwa ściśle współpracują z klientem podczas tworzenia indywidualnego planu ochrony i stosują procedury operacyjne, umożliwiające odfiltrowywanie szkodliwego ruchu.

„Ataki DDoS nasilają się i są coraz bardziej złożone, utrudniając przedsiębiorstwom ich codzienną działalność. Tradycyjne metody ochrony przestały być skuteczne” – mówi Sunny Kumar, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju w GTS. „Aby zachować ciągłość działania biznesu i zapewnić jego rozwój, klienci potrzebują skutecznych narzędzi ochrony sieci”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200