GTS: Wirtualny Hosting

GTS zaprezentował nową wersję rozwiązania Wirtualnego Hostingu - świadczonej w modelu chmurowym usługi typu IaaS.

Nowa wersja GTS Wirtualny Hosting została wyposażona w zestaw narzędzi online, które pozwalają na samodzielne zarządzanie zasobami oraz wirtualnymi maszynami. Jednocześnie GTS wprowadził opłaty liczone z dokładnością do godzinowego wykorzystania zasobów.

"Najnowsza wersja usługi pozwala firmom precyzyjnie i dynamicznie wybierać, alokować i przenosić zasoby, a nowy model cenowy umożliwia ponoszenie kosztów jedynie za czas, w którym maszyny wirtualne są rzeczywiście wykorzystywane" zapewnia Artur Ostrowski, Senior Vice President Customer Solutions w GTS.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Opłaty naliczane na podstawie rzeczywistego wykorzystania udostępnionych zasobów mogą być dobrym rozwiązaniem dla firm tworzących oprogramowanie, wykorzystujących środowiska testowe, aplikacje działające sezonowo lub rozpoczynających działalność, które nie są w stanie dokładnie oszacować wymagań na niezbędne zasoby IT.

GTS oferuje też model cenowy, o stałym poziomie opłat, który zakłada płatność z góry za określoną ilość zasobów, które mogą być rozdzielone na wiele maszyn wirtualnych i dowolnie między nimi przenoszone. Model ten zapewnia niższy koszt jednostkowy usługi i według przedstawicieli usługodawcy jest dobrym rozwiązaniem do obsługi już działających środowisk produkcyjnych.

GTS Wirtualny Hosting jest dostępny w dwóch wersjach: Wirtualny Prywatny Serwer (predefiniowany odpowiednik tradycyjnego serwera fizycznego) oraz Wirtualne Centrum Danych (rozwiązanie do obsługi systemów CRM, ERP, baz danych czy środowisk testowych).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200