GTS: Wirtualny Hosting

GTS zaprezentował nową wersję rozwiązania Wirtualnego Hostingu - świadczonej w modelu chmurowym usługi typu IaaS.

Nowa wersja GTS Wirtualny Hosting została wyposażona w zestaw narzędzi online, które pozwalają na samodzielne zarządzanie zasobami oraz wirtualnymi maszynami. Jednocześnie GTS wprowadził opłaty liczone z dokładnością do godzinowego wykorzystania zasobów.

"Najnowsza wersja usługi pozwala firmom precyzyjnie i dynamicznie wybierać, alokować i przenosić zasoby, a nowy model cenowy umożliwia ponoszenie kosztów jedynie za czas, w którym maszyny wirtualne są rzeczywiście wykorzystywane" zapewnia Artur Ostrowski, Senior Vice President Customer Solutions w GTS.

Zobacz również:

  • Awaria home.pl

Opłaty naliczane na podstawie rzeczywistego wykorzystania udostępnionych zasobów mogą być dobrym rozwiązaniem dla firm tworzących oprogramowanie, wykorzystujących środowiska testowe, aplikacje działające sezonowo lub rozpoczynających działalność, które nie są w stanie dokładnie oszacować wymagań na niezbędne zasoby IT.

GTS oferuje też model cenowy, o stałym poziomie opłat, który zakłada płatność z góry za określoną ilość zasobów, które mogą być rozdzielone na wiele maszyn wirtualnych i dowolnie między nimi przenoszone. Model ten zapewnia niższy koszt jednostkowy usługi i według przedstawicieli usługodawcy jest dobrym rozwiązaniem do obsługi już działających środowisk produkcyjnych.

GTS Wirtualny Hosting jest dostępny w dwóch wersjach: Wirtualny Prywatny Serwer (predefiniowany odpowiednik tradycyjnego serwera fizycznego) oraz Wirtualne Centrum Danych (rozwiązanie do obsługi systemów CRM, ERP, baz danych czy środowisk testowych).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200