GTS Energis rozbudowuje centrum danych w Piasecznie

Ruszył projekt adaptacji dodatkowych 700 m. kw. powierzchni magazynowej na cele kolokacji. Centrum zyska także dwa nowe, niezależne przyłącza energetyczne o mocy 2,2 MW każde. Koszt rozbudowy, która ma być zakończona w kwietniu 2008 r., to 1,5 mln zł.

"Rozbudowa centrum związane jest z dostosowaniem do wymagań polskiego rynku, na którym obserwujemy rozwój usług dzierżawy tzw. uzbrojonej powierzchni pod serwery dostarczane przez klienta" - mówi Rafał Budweil, wiceprezes ds. operacyjnych, GTS Energis.

Centrum Danych w Piaszecznie zostało otwarte w czerwcu 2001 r. Od tego czasu powierzchnia przeznaczona pod sprzęt komputerowy została powiększona ponad dziesięć razy. Aktualnie Centrum zajmuje powierzchnię 5000 m. kw., z czego ponad połowa przystosowana jest do podłączania serwerów dla klientów GTS Energis. Ciągłość pracy urządzeń zapewnia system zasilania z dwoma niezależnymi przyłączami do sieci energetycznej i własną stacją trafo. Centrum jest także wyposażone w system zasilania awaryjnego, który jest w stanie zapewnić zasilanie dla 2000 serwerów nawet przez 82 godziny. Centrum posiada również w pełni zautomatyzowane systemy backupu i archiwizacji danych o łącznej pojemności 120 TB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200