GPW: za kilka dni rusza NewConnect

W najbliższy czwartek (30 sierpnia) Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uruchamia nowy alternatywny rynek akcji NewConnect. Zarząd giełdy w minionym tygodniu podjął uchwałę o wprowadzeniu do obrotu akcji trzech pierwszych spółek.

Jak już wcześniej informowaliśmy na NewConnect jako pierwsze zadebiutują spółki S4E (systemy archiwizacji danych) i Digital Avenue (cyfrowa rozrywka) oraz Wrocławski Dom Maklerski.

NewConnect to w założeniu rynek finansujący rozwój młodych przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu, ale cechujący się również wysokim ryzykiem. Ułatwia wprowadzenie akcji do obrotu poprzez tzw. ofertę prywatną, kierowaną do maksimum 99 podmiotów. Jak podkreśla zarząd GPW dopuszczenie do obrotu odbywa się na podstawie "krótkiego, prostego dokumentu informacyjnego", co chyba jednak nie będzie regułą (przykładowo taki 'Dokument Informacyjny' spółki S4E SA ma 154 strony).

Zarząd GPW spodziewa się, że do końca roku na rynek NewConnect wejdzie kilkanaście spółek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200