GPRS w laptopie

Xircom zaprezentował kartę typu PC Card, spełniającą funkcje bezprzewodowego modemu GPRS.

Na odbywającej się w Cannes imprezie 3GSM World Conference, znany producent akcesoriów sieciowych do notebooków, firma Xircom zaprezentowała nowy model bezprzewodowego modemu, który obsługuje standard GPRS (General Packet Radio Service). jest osadzony na karcie PCMCIA typu II i jest przeznaczony dla często podróżujących biznesmenów.

Modem umożliwia podłączenie do sieci rozległej WAN (Wide Area Network) oraz komunikację głosową w systemie GSM i przesyłanie wiadomości SMS. Dzięki zastosowaniu transferu pakietowego GPRS maksymalna prędkość transmisji do klienta (downstream) wynosi 53,6 Kb/s, a kanał zwrotny (upstream) może osiągnąć przepustowość rzędu 26 do 28 Kb/s - poinformował przedstawiciel firmy. Karta GPRS umożliwia pracę w dwóch pasmach o częstotliwości 900/1800 MHz w Europie i Azji oraz 900/1900 MHz w USA. Dołączone do urządzenia sterowniki zapewniają współpracę z systemami Windows 9x i 2000.

Zobacz również:

"Do tej pory firma Xircom oferowała urządzenia działające w sieciach LAN (Local Area Network) oraz do połączeń ethernetowych, ale od momentu przejęcia firmy Omnipoint Technologies rozpoczęła poszerzanie oferty o bezprzewodowe urządzenia, czego efektem jest najnowszy modem CreditCard GPRS" - poinformował przedstawiciel Xircom. Produkt jest obecnie w fazie testów i będzie dostępny dla klientów od czerwca br. Spodziewana cena detaliczna wyniesie 450 USD.

Więcej informacji: www.xircom.com


TOP 200