GOODRAM CX100, nowe polskie dyski SSD

Wilk Elektronik - polski producent pamięci komputerowych, obecnie jedyny europejski dostawca dysków SSD - wprowadził na rynek w drugiej połowie sierpnia dyski SSD GOODRAM CX100. Ich premiera odbyła się podczas tegorocznych finałów Intel Extreme Masters w Katowicach, gdyż zostały one zaprojektowane głównie z myślą o grach komputerowych.

Nowy dysk GOODRAM CX100 został stworzony z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na wydajne dyski sprzedawane po atrakcyjnej cenie. Jest to pierwszy dysk SSD krajowego producenta, w której zastosowano komórki Triple-Level Cell, a więc takie, w których w jednej komórce można przechowywać trzy bity.

Pamięci NAND/flash oparte na układach TLC charakteryzują się większym zagęszczeniem bitów od pamięci NAND/flash opartych na układach MLC. Dlatego mogą przechowywać na tej samej powierzchni większą ilość danych. Układy TLC można było do tej pory spotkać głównie w kartach pamięci i urządzeniach podłączanych do portów USB. Obecnie zyskują one popularność i wkraczają coraz szerszą ławą do mobilnych urządzeń w postaci pamięci masowych nowej generacji.

Zobacz również:

GOODRAM CX100, nowe polskie dyski SSD

Nowy dysk został umieszczony w czarnej, metalowej, 2,5-calowej obudowie o grubości 7 mm. Do każdego dysku producent dołącza 2,5-milimertrową wkładkę dystansującą. GOODRAM CX100 jest oparty na pamięciach NAND/flash A19 TLC produkowanych przez firmę Toshiba.

Dyski zawierają kontroler Phison S10 i odczytuje/zapisuje sekwencyjnie dane z szybkością do 560/530 MB/sek oraz są w stanie wykonać do 88000 operacji odczytu i 70000 operacji zapisu na sekundę. Dodatkowo, GOODRAM CX100 oferuje średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) do 2 milionów godzin i jest objęty 3-letnią gwarancją.

Sugerowane ceny produktu to: 120 GB – 219 zł, 240 GB – 359 zł, 480 GB – 719 zł i 960 GB – 1490 zł.


TOP 200