Fuzja programistów

Computer Associates planuje przejęcie firmy Sterling Software za sumę 4 mld USD.

Computer Associates planuje przejęcie firmy Sterling Software za sumę 4 mld USD.

Przejęcie Sterling Software przez Computer Associates ma być jedną z największych fuzji na rynku firm produkujących oprogramowanie. Wartość transakcji, która zostanie zrealizowana w formie wymiany akcji, wyniesie ok. 4 mld USD. Ostatnim tak dużym przejęciem dokonanym przez CA był zakup Platinum Technology w marcu 1999 r. Firma zapłaciła wtedy za Platinum 3,5 mld USD.

Wraz z przejęciem Sterling Software, Computer Associates uzyska dostęp do zaawansowanych rozwiązań dla handlu elektronicznego, oferowanych przez przyszłego partnera. Obie firmy oczekują, że dzięki połączeniu powstanie jeden z największych dostawców technologii do zarządzania rozwiązaniami pamięci masowych.

Plany kierownictwa obu firm zakładają, że oprogramowanie do tworzenia aplikacji COOL Sterlinga zostanie zintegrowane z bazą danych Jasmine Computer Associates. Pre-cyzyjne plany i decyzje dotyczące poszczególnych grup produktów zostaną podane na dorocznej konfe-rencji CA-World, która odbędzie się w kwietniu br. w Nowym Orleanie.

Computer Associates posiada oddział w Polsce, jednak jego przedstawiciele nie potrafią jeszcze powiedzieć, jak połączenie wpłynie na sytuację na polskim rynku. Jak sami przyznają, przejęcie Sterling Software było dla nich zaskoczeniem. Oprogramowanie Sterling Software sprzedają z kolei w Polsce dwie firmy: Hector i Unisys Polska. Ostatnia z nich sprzedaje systemy dla służb mundurowych. Hector - zgodnie z zawartą w kwietniu 1997 r. umową - jest jedną z piętnastu firm partnerskich Sterling Software na świecie. Na bazie narzędzi COOL tej firmy Hektor stworzył system Zarządzania Bazą Danych i Aplikację Wspomagającą Proces Legislacyjny dla Kancelarii Sejmu.

Sterling Software jest dostawcą narzędzi programistycznych i usług dla przedsiębiorstw w zakresie systemów wspomagania decyzji, obiegu informacji oraz zarządzania pamięciami masowymi i sieciami. Posiada także wyspecjalizowany dział obsługujący klientów z sektora administracji i służb mundurowych. Computer Associates oferuje głównie rozwiązania do zarządzania systemami informatycznymi i sieciami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200