Fuzja America Online i Time Warnera wreszcie sfinalizowana

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) ostatecznie zaaprobowała połączenie największego w USA operatora Internetu i potężnego koncernu medialnego. Obecna wartość fuzji jest szacowana na ok. 94 mld USD.

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) zaaprobowała połączenie America Online, największego w USA operatora Internetu i koncernu medialnego Time Warner. W ten sposób fuzja, której wartość szacuje się obecnie na ok. 94 mld USD, wreszcie została sfinalizowana.

FCC w połowie października ub.r. poinformowała, że zawiesza rozpatrywanie kwestii związanych z fuzją do czasu, aż swojego stanowiska w tej sprawie nie zajmie Federalna Komisja Handlu. Ta ostatnia zgodziła się na połączenie w połowie grudnia.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

William Kennard, przewodniczący FCC określił połączenie tych dwóch firm jako "małżeństwo starych i nowych mediów", które podniosło wymagania co do tworzenia odpowiednich regulacji legislacyjnych.

Komisja obwarowała jednak zgodę kilkoma warunkami, które mają chronić konsumentów przed zbytnimi wpływami nowo powstającej wielkiej firmy AOL Time Warner. Uwzględniają one kwestie otworzenia rynku szybkiego dostępu do Internetu, zapewnienia odpowiedniego poziomu konkurencji na rynku usług i produktów typu instant messaging oraz zerwania współpracy Time Warnera z AT&T.

Przychody połączonej firmy są szacowane na 40 mld USD, a liczba abonentów na całym świecie przekroczy 100 mln.

***

Amerykańska Federalna Komisja Handlu zaaprobowała fuzję America Online i Time Warnera

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200