Fuzja AOL z Time Warner czeka na decyzję amerykańskich komisji

Choć koncerny uzyskały już zgodę odpowiednich organów Unii Europejskiej, to wciąż czekają na decyzję amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu i Federalnej Komisji Łączności. Werdykt w tej sprawie może zapaść w każdej chwili.

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) poinformowała, że zawiesza rozpatrywanie kwestii związanych z fuzją America Online i Time Warnera do czasu, aż swojego stanowiska w tej sprawie nie zajmie Federalna Komisja Handlu.

Przypomnijmy, że zgodnie z przewidywaniami analityków fuzja została zaaprobowana w minioną środę (11 października) przez Komisję Europejską. Organ Unii Europejskiej zażądał jednak, aby AOL zerwał współpracę z niemiecką grupą medialną Bertelsmann.

W liście skierowanym do łączących się firm główny prawnik FCC stwierdził, że komisja "wstrzymuje zegar" dotyczący wydania aprobaty na fuzję, ponieważ jej ustalenia mogłyby wpłynąć na orzeczenie związane z kwestą prawdopodobnej monopolizacji rynku.

Decyzja Komisji Handlu oczekiwana jest w najbliższych dniach. Zdaniem analityków, wszystko jednak wskazuje - w tym decyzja Komisji Europejskiej, że fuzja zostanie wkrótce skonsumowana.

Tymczasem Joseph Ripp, dyrektor ds. finansowych w Time Warner, będzie również pełnił tę funkcję dla serwisów online AOL.

***

Unia Europejska już jutro zadecyduje o fuzji AOL-Warner

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200