Futurystyczne wizje firm

Jak wynika z raportu Global Future Forum, przygotowanego z firmą Unisys, aż 87% ankietowanych uważa, że rola outsourcingu i współpracy między firmami będzie wzrastać systematycznie do 2009 roku.

Będzie to jedyny sposób na sprostanie wymogom rynku. W strategii firm coraz większy nacisk będzie kładziony na elastyczność, a mniejszy na zmniejszanie kosztów.

Zdaniem 87% ankietowanych, wiele dużych przedsiębiorstw do 2009 roku będzie korzystało z usług outsourcingowych, ich struktura coraz częściej będzie miała formę sieci partnerów i dostawców. 63% ankietowanych członków kadry zarządzającej uważa, że elastyczność organizacji i zdolność reagowania na zmiany rynkowe będzie ważniejsza niż efektywność operacyjna, 92% stawia na obsługę klienta, a 93% przewiduje zwiększenie liczby współpracowników "wolnych strzelców", którzy będą wykonywali zadania dla konkurujących ze sobą firm.

Zobacz również:

  • Czym jest MSP? O strategicznym outsourcingu usług IT
  • 7 błędów, których należy unikać przy wdrożeniach low-code

"Obserwujemy ewolucję, zmierzającą w kierunku nowego modelu biznesowego. Wobec zwiększających się nieustannie oczekiwań klientów, outsourcing i współkonkurencja okazują się dla wielu przedsiębiorstw najlepszym sposobem na życie. Tylko w ten sposób mogą w wystarczającym stopniu sprostać wymaganiom klienta" - skomentował wyniki badania David Smith z GFF.

Global Future Forum to niezależne forum futurystów, naukowców i biznesmenów. W badaniu uczestniczyło 289 osób z 28 krajów - 42 naukowców, 81 futurystów i 166 biznesmenów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200