Fusion ioScale - pamięć masowa NAND/flash do zastosowań w chmurze

Firma Fusion-io oferuje nowe rozwiązanie pamięci masowej, oparte na układach NAND/flash. ioScale to napęd SSD z interfejsem PCIe, przeznaczony do serwerów w korporacjach posiadających duże centra danych i uruchamiających aplikacje bazodanowe w zastosowaniach hyperscale computing.

Karta (wyposażona w złącze PCI Express) jest dostępna w kilku wersjach o różnych pojemnościach - od minimalnej pojemności 450 GB do maksymalnej 3,2 TB. Typowy serwer średniej wielkości dysponuje co najmniej czterema gniazdami PCI Express, co oznacza, że można w nim zainstalować szybką pamięć masową NAND/flash o pojemności 12,8 TB.

Karta zawiera specjalny, dedykowany dla niej kontroler, który może zmieniać swoje parametry pracy zależnie od rodzaju obsługiwanego ruchu danych, zwiększając szybkość pracy pamięci masowej. Fusion ioScale obsługuje też opcje "self-healing" (takie jak Wear Management i Predictive Monitoring), które testują układy NAND/flash i wyłączają automatycznie z eksploatacji te jej obszary, które uległy uszkodzeniu lub zawierają zbyt dużo błędów.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
  • Najnowszy monitor Apple posiada podzespoły z iPhone'a

Dla użytkowników rozwiązania ważne jest też to, że serwery obsługujące technologię UEFI (Unfied Extensible Firmware Interface; interfejs obsługujący komunikację między systemem operacyjnym i oprogramowaniem firmware) mogą wykonywać operację rozruchu (boot) bezpośrednio z pamięci Fusion ioScale.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200